ENG
A A A
 lipiec 2020 
Anne Juren „Fantasmical Anatomy Lessons / The Tongue, Desire for Language” , fot. materiały organizatora

Poznań/Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2019: Anne Juren „Fantasmical Anatomy Lessons / The Body, Desire for Symmetry”

29 czerwca 2019 | godz. 18:00 | Poznań: Stary Browar, Studio Słodownia 1, ul. Półwiejska 42

Pokaz spektaklu

W ramach programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie Anna Juren zaprasza na Fantasmical Anatomy Lessons / The Tongue, Desire for Language.

 

Anne Juren rozwijała Fantasmical Anatomy w ciągu ostatnich kilku lat. W Lessons poszerzyła obrazy ciała i jego granice, proponując tekstowy ruchomy krajobraz, włączając w niego wymiary poetyckie, fantastyczne, dyskursywne i wyobrażeniowe oraz umieszczając choreografię bezpośrednio w ciele widza. Każda lekcja jest spektaklem – prezentuje i eksploruje inną część ciała w kontekście pożądania, przez głos, pismo, zmysłowe ucieleśnienie, różne terapeutyczne praktyki cielesne i przez taniec.

 

czas trwania: 45 min

język: angielski

 

Anne Juren

Urodzona w Grenoble choreografka, tancerka i performerka, od lat mieszka i pracuje w Wiedniu. W 2003 roku, wspólnie z artystą wizualnym Rolandem Raagasem, założyła stowarzyszenie Wiener Tanz- und Kunstbewegung. Utwory choreograficzne i artystyczne Juren są pokazywane w teatrach i muzeach, na festiwalach i wystawach na całym świecie. W swojej pracy Anne Juren stara się konsekwentnie rozszerzać koncepcję choreografii. Eksploruje fizyczność, system sensoryczny, kinestezję i zmysłowość, kwestionując granice między prywatnym a publicznym. Anne Juren jest praktykiem metody Feldenkrais® od 2013 roku. Obecnie jest członkiem Komitetu Artystycznego programu Master in Choreography w DOCH (Sztokholm) i pisze pracę doktorską w Stockholm University of the Arts pod kierunkiem André Lepeckiego i Sandry Noeth.

 

Bilety: 15 zł

 

***

 

malta-festival.pl/pl/program/taniec

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia