ENG
A A A
 lipiec 2020 

Pińczów/Myśl w ruchu 2019: „Noc Świętojańska” – pokaz finałowy projektu „WY_tańcz_to”

23 czerwca 2019 | godz. 20:45 | Pińczów: ul. Pałęki 28, teren Klubu Wodnego Kon-Tiki (nad zalewem)

Projekt edukacyjny

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na plenerowe widowisko taneczne Noc Świętojańska w wykonaniu uczestników projektu WY_tańcz_to. Pokaz będzie zwieńczeniem trzymiesięcznej pracy dzieci i młodzieży, które dzięki projektowi, współorganizowanemu przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2019, poznawały różne style tańca i oglądały spektakle taneczne. Przygotowane przez nie widowisko inspirowane będzie obrzędami i wierzeniami związanymi ze słowiańskim świętem Nocy Kupały.

 

O widowisku:

Kupalnocka to święto ognia, wody, słońca i księżyca, radości i miłości. W czasie tej magicznej nocy rozpalano ogniska, w których palono zioła, w trakcie radosnych zabaw odbywały się różnego rodzaju wróżby i tańce. Dziewczęta puszczały w nurt rzeki wianki z zapalonymi świecami. W niektórych regionach wierzono, że do święta Kupały nie można było kąpać się w rzekach, strumieniach czy jeziorach, natomiast kąpiel po zmroku lub przed wschodem słońca leczyła rozmaite dolegliwości.

 

Bieżące informacje z realizacji projektu na stronie: www.psck.pl

 

Projekt współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2019.

 

***

Program Myśl w ruchu jest programem własnym Instytutu Muzyki  i Tańca, w ramach którego wspierane są projekty edukacyjne w dziedzinie tańca, adresowane do uczniów szkół podstawowych lub ponadpodstawowych oraz wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych, trwające minimum 3 miesiące. Adresatami mogą być dzieci i młodzież w wieku szkolnym bez niepełnosprawności i z niepełnosprawnościami oraz grupy integracyjne. Istnieje możliwość tworzenia także grup mieszanych z osobami dorosłymi (np. rodzice, seniorzy). Każdy z projektów w ramach programu składa się z warsztatów praktycznych i zajęć teoretycznych, w ramach projektu uczestnicy oglądają również spektakle tańca. Efekty praktycznej pracy warsztatowej prezentowane są w formie otwartego pokazu z udziałem publiczności. Projekty przygotowywane są we współpracy z lokalnym środowiskiem tanecznym.

 

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia