ENG
A A A
 lipiec 2020 
Sundora & Dgendu „Things That The Body Keeps Alive”, fot. materiały organizatora

Grodzisk Mazowiecki: Sundora & Dgendu „Things That The Body Keeps Alive” – chor. Dorota Łęcka i Gérald Durand

30 czerwca 2019 | godz. 20:00 | Grodzisk Mazowiecki: Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki, ul. Spółdzielcza 9

Pokaz spektaklu

O spektaklu:


Poprzez wysublimowany język tańca czwórka tancerzy w dynamiczny, poetycki i zaskakujący sposób dzieli się z publicznością pytaniami dotyczącymi relacji z ciałem, poruszając tym samym zagadnienia dotyczące ludzkiej ewolucji i egzystencji.

Gdzie dokładnie znajdują się wspomnienia w naszym ciele? W jaki sposób tworzą to, co nazywamy osobowością? W jaki sposób seria wspomnień tworzy nawyki, które sprawiają, że zachowujemy się i poruszamy w ten, a nie inny sposób? Czy te wspomnienia dalej żyją i wpływają na nas, nawet jeśli wydarzyły się w czasie, którego już nie pamiętamy? Czy jesteśmy w stanie odnaleźć zalążek tych przeżyć i pozwolić im odejść...?

Wszystko to, i jeszcze więcej w spektaklu stworzonym przez pochodzącą z Grodziska Mazowieckiego, Dorotę Łęcką i jej partnera Géralda Duranda, którzy tworzą wspólnie od 2013 roku w szwajcarskiej Lozannie.

Dorota Karolina Łęcka

Urodzona w Warszawie. Ukończyła Institute for Dance Arts w Linzu (Austria) z tytułem Bachelor i Master w dziedzinie tańca współczesnego i Movement Research. Pracowała na Węgrzech z MuTerminal i Company Gergye Krisztian, w Austrii z Rose Breuss/Cie.Off Verticality oraz Editta Braun Company. Współpracowała z Jozefem Fruckiem i Lindą Kapetaneą z Rootless Root Dance Company oraz jako tancerka i asystentka Joe Altera w Joe Dance Group w San Diego, USA, gdzie również wykładała taniec współczesny na wydziele tańca SDSU. W 2011 roku rozpoczęła trwającą do dziś współpracę z Compagnie Linga w Szwajcarii. W 2013 roku, razem z Géraldem Durandem, utworzyła własny zespół tańca współczesnego – Sundora & Dgendu.

Gérald Durand

Urodzony w Paryżu. Ukończył edukację taneczną, uzyskując dyplom tancerza Szkoły Baletowej przy Paryskiej Operze. Karierę zawodową rozpoczął u boku słynnego Maurice’a Béjarta w Béjart Ballet Lausanne. Swoje doświadczenie doskonalił w międzynarodowych zespołach: Company Conte Sconta we Włoszech, Company Gulbenkian w Portugalii, Stadttheater Basel i Stadttheater Bern w Szwajcarii oraz w renomowanym zespole Ballets de Monte Carlo. W 2005 roku dołączył do Compagnie Linga w Szwajcarii. W 2013 roku, razem z Dorotą Łęcką, stworzył Sundora & Dgendu – autorski zespół tańca współczesnego.

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia