ENG
A A A
 lipiec 2020 
XIX Festiwal Ogrody Muzyczne

Warszawa/XIX Festiwal Ogrody Muzyczne: Teatr Bolszoj „Sylfida” – chor. Johan Kobborg wg Augusta Bournonville’a (projekcja)

21 lipca 2019 | godz. 18:30 | Warszawa: Zamek Królewski, plac Zamkowy 4

Film tańca/o tańcu

W ramach XIX Festiwalu Ogrody Muzyczne odbędzie się projekcja przedstawienia Sylfida w choreografii Johana Kobborga. Nagranie przedstawienia z Teatru Boszoj, transmitowanego do kin w cyklu Bolshoi Ballet Live 11 listopada 2018 roku.

 

Romantyczny balet o zakochanej w człowieku mieszkance leśnych ostępów, wystawiony 1832 roku w Paryżu przez Filippa Taglioniego, od razu zdobył serca publiczności i ukształtował formę baletu klasycznego, jaką znamy dzisiaj.  W 1839 roku swoją wersję wystawił duński baletmistrz, August Bournonville, wzbogacając taniec technicznymi popisami, przeznaczonymi głównie dla męskiego bohatera baletu. Tę wersję, w opracowaniu Johana Kobborga, Bolszoj wystawia do dzisiaj.

 

W rolach głównych: Anastazja Staszkiewicz, Siemion Czudin

 

czas trwania: 2 godz. z przerwą

 

Bilety: 15 zł w przedsprzedaży lub 18 zł w trakcie trwania festiwalu, do kupienia online lub w kasie na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

***

 

Francuski Region Centralny-Dolina Loary (Region Centre-Val de Loire) jest gościem honorowym 19. Festiwalu Ogrody Muzyczne.

 

Więcej szczegółów, w tym dokładny program festiwalu na: www.ogrodymuzyczne.pl

 

 Ogrody Muzyczne logo (miniaturka)

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia