ENG
A A A
 lipiec 2020 
XX Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”, "Kot w butach". Fot. Sebastian Dudek

Kraków/XX Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”: Balet Dworski „Cracovia Danza” „Metamorfozy. Kot w butach”

27 lipca 2019 | godz. 20:00 | Kraków: Rynek Główny

Pokaz spektaklu

Balet Dworski Cracovia Danza zaprasza na spektakl Metamorfozy. Kot w Butach, który odbędzie się w ramach XX Festiwalu Tańców Dworskich Cracovia Danza.

 

Spektakl Metamorfozy. Kot w butach interpretuje na nowo historię znaną z bajki Charlesa Perraulta. Każdy bohater przechodzi przemianę – podwórkowy kot staje się sprytnym sługą swojego pana, syn młynarza zyskuje godność markiza, okrutny czarownik przybiera kolejno postaci lwa i myszy, zaś bajkopisarz Perrault zakłada wysokie buty i przemierza Francję jako intendent Ludwika XIV.

 

Choreografia przygotowana przez Pierre’a-François Dollé i Irène Feste oraz inscenizacja autorstwa Romany Agnel łączą w sobie taniec barokowy oraz elementy komedii dell'arte i współczesnej pantomimy, wprowadzając nas w widowiskowy świat kultury i wyobraźni z przełomu XVII i XVIII wieku. Baśniowość spektaklu podkreślą kostiumy i dekoracje autorstwa Bożeny Pędziwiatr, inspirowane stylem baletów z epoki Ludwika XIV. Całość dopełni muzyka francuskiego kompozytora z początku XVIII wieku Josepha Bodin de Boismortier, wykonana na żywo pod kierunkiem Anny Urszuli Kucharskiej. Dzięki współpracy specjalistów w zakresie sztuki barokowej oraz współczesnego teatru ruchu pragniemy stworzyć pierwszą na świecie wersję baśni Kot w butach, która – oddając ducha epoki tekstu źródłowego – będzie atrakcyjna dla dzisiejszego widza w każdym wieku.

 

Muzyka: Joseph Bodin de Boismortier

Inscenizacja: Romana Agnel

Choreografia: Irène Feste, Pierre-François Dollé

Kostiumy, scenografia: Bożena Pędziwiatr

Maski: Jonathan Fröhlich

Kierownictwo muzyczne: Anna Urszula Kucharska

Występują: Fantaisies Baroques: Irène Feste, Pierre-François Dollé, Balet Cracovia Danza: Marta Baranowska, Nikoleta Giankaki, Małgorzata Nabrzeska, Zuzanna Ruta, Jan Fečko, Michał Kępka, Sebastian Kubacki, Łukasz Szkiłądź

oraz

Zespół Muzyki Dawnej „La Bande de Chat Botté” pod kierunkiem Anny Urszuli Kucharskiej w składzie: Katarzyna Czubek, Natalia Moszumańska, Katarzyna Pilipiuk, Anna Wiktoria Swoboda, Mateusz Kowalski

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia