ENG
A A A
 lipiec 2020 
fot. materiały organizatora

Warszawa/Dziedziniec Kultury: „Tańce dworskie i nie tylko…”

12 lipca 2019 | godz. 15:00 | Warszawa: ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, dziedziniec Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (na tyłach Kordegardy); godz. 15.00-17.00

Warsztaty

Narodowe Centrum Kultury i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapraszają na pokaz tańców dawnych i warsztaty taneczne. Tancerze wystąpią w strojach z epoki, a wszystko odbędzie się na Krakowskim Przedmieściu, na dziedzińcu MKiDN. 

 

O pokazie i warsztatach:

 

Pokaz tańców (godz. 15.00-15.45)

Widzowie zobaczą tańce narodowe (kujawiaka, mazura i oberka), a także tańce dworskie, jak: bourrée, sarabanda, gigue, pawana, menuet i kontredans. Prezentacje przeplatane będą gawędą o historii mody, obyczajowości, etykiecie, rzemiosłach zdobniczych oraz sztuce krawieckiej. Nie zabraknie także ciekawostek dotyczących pracy mistrzów i samej historii tańca, czy wreszcie tych, którzy tę historię próbowali zapisać.

 

Warsztaty (godz. 15.45-17.00)

Uczestnicy poznają najbardziej reprezentacyjne tańce od okresu renesansu po wiek XIX. W programie także wspólne odtańczenie kontredansów.

 

Występują: Jacek Pacocha, Ewa Bargiel, Anna Ilczuk, Tomasz Sedlakowski, Kamil Świątkowski

 

Pokaz i warsztaty odbywają się w ramach Dziedzińca Kultury, czyli cyklu piątkowych, letnich wydarzeń edukacyjno-artystycznych organizowanych na dziedzińcu Ministerstwa (na tyłach Kordegardy): pokazów teatralno-tanecznych, warsztatów oraz koncertów.

 

Wstęp wolny.

 

Więcej informacji: www.nck.pl

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia