ENG
A A A
 maj 2021 

Łódź: Teatr Wielki w Łodzi „Dziadek do orzechów” – chor. Giorgio Madia

6 lutego 2020 - 7 lutego 2020 | godz. 11:00 | Teatr Wielki w Łodzi | Łódź

Pokaz spektaklu

Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na pokazy spektaklu Dziadek do orzechów w choreografii Giorgio Madii. Dziadek do orzechów to baśń przedstawiająca świat dziecięcych zabaw i marzeń. Wspaniała muzyka Piotra Czajkowskiego wprowadza widzów w fantastyczny krąg opowiadań E.T.A. Hoffmanna z ulubionymi bajkowymi bohaterami.

 

W domu Silberhausów trwają ostatnie przygotowania do wigilijnej wieczerzy Bożego Narodzenia. W świątecznym podnieceniu Klara i jej brat Fritz wraz z rodzicami niecierpliwie oczekują gości. Jak nakazuje tradycja rozdawane są prezenty i upominki. W przebraniu Mikołaja pojawia się Drosselmeyer, ojciec chrzestny Klary i z wielkiego worka wyjmuje prezenty dla dzieci. Wśród nich są trzy naturalnej wielkości tańczące lalki: Ołowiany żołnierzyk, Kosmonauta i Balerina. Na oczach wszystkich Drosselmeyer tworzy figurę Dziadka do orzechów, który natychmiast budzi w Klarze największą sympatię. Radość przerywa jednak Fritz, gdy z zazdrości rozbija jej ukochany prezent. Po kolacji Klara odmawia pójścia do swojej sypialni i zasypia wraz ze wszystkimi zabawkami pod choinką. Ale kiedy zegar wybija północ zaczynają dziać się dziwne rzeczy, pojawiają się setki myszy wraz ze swoim władczym królem, książę, torreadorzy i różni goście ze wszystkich stron świata.

 

inscenizacja i choreografia: Giorgio Madia

dekoracje i kostiumy: Cordelia Matthes

realizacha światła: Jerzy Stachowiak

 

Premiera: 2008.10.18

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia