ENG
A A A
 sierpień 2020 
Fot. M. Matuszak

Łódź: Teatr Wielki „Kopciuszek” - chor. Giorgio Madia

22 stycznia 2020 | godz. 18:00 | Teatr Wielki w Łodzi | Łódź

Pokaz spektaklu

Giorgio Madia przystępując do pracy nad swoją wersją bajki, przeniósł ją w lata 50-te, gdyż tamten czas pozostał w jego pamięci jako „okres odrodzenia marzeń, nadziei i optymizmu”. Równie silną inspiracją dla choreografa była Cinderella Walta Disneya - dzisiaj ikona popkultury. I tak powstała kolejna wersja wzruszającej historii dziewczynki, nękanej przez złośliwą macochę i jej niedobre córki. Ale na naszej scenie nie wszystko jest tak jednoznaczne jak w opowieściach Charles'a Perraulta i braci Grimm. Obsypane Złotymi Maskami przedstawienie tryska humorem i zaskakującymi pomysłami inscenizacyjnymi. Jego autorzy umiejętnie balansują między parodią a hołdem dla sztuki baletowej. Podczas tego widowiska nikt nie będzie się nudził ani przez chwilę. W obecnej realizacji w roli macochy i złych sióstr można zobaczyć niesłychanie komiczny „męski” tercet, który na każdym kroku towarzyszy naszemu Kopciuszkowi...

 

ZŁOTA MASKA dla GIORGIO MADII za najlepszą inscenizację w sezonie 2006/2007 w przedstawieniu Cinderella
ZŁOTA MASKA dla CORDELII MATTHES za najlepsze kostiumy i dekoracje w sezonie 2006/2007 w przedstawieniu Cinderella

 

choreografia, inscenizacja, adaptacja libretta: Giorgio Madia
dekoracje i kostiumy: Cordelia Matthes
współpraca scenograficzna: Brigit Kofmel
realizacja światła: Jerzy Stachowiak

 

czas trwania: 1 godz. 25 min.

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia