ENG
A A A
 czerwiec 2021 

Kraków: „Pocztówka z tancerzami” – cykl wakacyjnych warsztatów tańca współczesnego

19 sierpnia 2019 - 22 sierpnia 2019 | godz. 10:30 | Krakowski Teatr Tańca | Kraków

Warsztaty

Krakowski Teatr Tańca zaprasza na cykl wakacyjnych warsztatów tańca współczesnego Pocztówka z tancerzami – tego lata z Dominiką Wiak (4. część cyklu: play with it) i Dominikiem Więckiem (5. część). Warsztaty będą prowadzone w grupach: początkującej (dla osób z minimum rocznym doświadczeniem) i średnio-/zaawansowanej (wymagane kilkuletnie doświadczenie, dobra kondycja i znajomość podstaw techniki tańca współczesnego). W ramach tegorocznej Pocztówki z tancerzami odbędą się także sierpniowe zajęcia master class z Ayrin Ersöz dla tancerzy średniozaawansowanych i zaawansowanych.

 

22-25 lipca 

Dominika Wiak play with it

Zajęcia będą prowokować do kreatywnego odnajdywania nowych kanałów i bodźców w pracy z ciałem. Bazą warsztatu jest technika tańca współczesnego. Dużą część obejmuje praca tancerza z podłogą oraz z partnerem. Stymulacja ciała do uwolnienia (na różnych poziomach), a z drugiej strony praca ze świadomym budowaniem rytmu oraz precyzji ruchu. Podczas warsztatów nie zabraknie pytań o własne utarte schematy oraz o indywidualność języka ruchowego – play with it oznacza doszukiwanie się nowych rozwiązań, otwarcie na nieskończoność bodźców inspirujących tancerza w jego rozwoju. Teaser

 

Dominika Wiak – aktorka, tancerka, choreografka, producentka, członkini Stowarzyszenia Living Space Theatre. Absolwentka krakowskiej PWST na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Obecnie tańczy i współprodukuje spektakle (realizowane niezależnie i w porozumieniu z instytucjami kultury)z pogranicza tańca i teatru, takie jak m.in.: Black is the colour Quana Bui Ngoca oraz Melancholia cz.I, Melancholia cz.II Jakuba Lewandowskiego. Autorka solowych prac: inner place i Zmruż oczy, które zostały nagrodzone na kilku festiwalach, w tym Best Solo i Audience Award na Solo/Duo International Dance Festiwal w Budapeszcie. Pierwsza część tryptyku Melancholia w choreografii Jakuba Lewandowskiego, w którym występuje i który współprodukowała, otrzymał w ciągu dwóch ostatnich lat 5 nagród na festiwalach tanecznych w kraju i za granicą. Jako aktorka i tancerka współpracuje m.in. z: Krakowskim Teatrem Tańca, Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatrem Śląskim w Katowicach, Bytomskim Teatrem Tańca i Ruchu Rozbark. Współpracowała z takimi artystami jak: Eryk Makohon, Maciej Kuźmiński, Jakub Lewandowski, Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, Radosław Rychcik, Ewelina Marciniak, Jacek Łumiński, Quan Bui Ngoc, Jens van Daele. Dwukrotnie uczestniczyła w projekcie badawczym tańca tradycyjnego w Chinach. Występowała m.in.: w Szwecji, Chinach, Włoszech, Gruzji, Holandii, Niemczech, Austrii oraz na Ukrainie. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. 

 

29 lipca – 1 sierpnia 

Dominik Więcek taniec współczesny

Zajęcia poprowadzi wybitny tancerz, choreograf i pedagog, przed laty związany z Krakowskim Teatrem Tańca, ostatnio z Polskim Teatrem Tańca, a obecnie tancerz niezależny. 

 

Dominik Więcek – ukończył Wydział Teatru Tańca w Bytomiu krakowskiej PWST. Był stypendystą Folkwang Universität der Künste w Essen. Występował m.in. w spektaklach Jerzego Stuhra i Radosława Rychcika, tańczył w choreografiach Jensa van Daele’a, Giorgii Maddammy, Idana Cohena, Eryka Makohona, Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej i Jacka Łumińskiego. Jego autorskie solo Złota rybka nagrodzono podczas Solo/Duo International Dance Festival w Budapeszcie oraz w Konkursie Choreograficznym 3…2...1... TANIEC! 2016. Praca solowa Dominique w choreografii Macieja Kuźmińskiego, którą współtworzył i w której występuje, została wielokrotnie wyróżniona na krajowych oraz międzynarodowych festiwalach, m.in. w Gdańsku, Tarnowie, Warszawie, Hanowerze czy Stuttgarcie.

 

Zajęcia odbywają się w godzinach:

18.00-19.30 grupa początkująca z doświadczeniem
19.30-21.00 grupa średnio-/zaawansowana

 

19-22 sierpnia

Ayrin Ersöz – master class (tylko dla tancerzy średniozaawansowanych i zaawansowanych)

Zajęcia będą się odbywać w godzinach 10.30-12.00.

 

Koszt: 130 zł – karnet na jeden cykl (4 zajęcia z jednym pedagogiem) lub 90 zł – cena dla osób współpracujących z Krakowskim Teatrze Tańca w ramach stałych grup (Adepci i grupa START, po 6 miejsc w grupie początkujacej i średnio-/zaawansowanej).

 

Zgłoszenia: krakowskiteatrtanca@o2.pl 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia