ENG
A A A
 sierpień 2020 
fot. materiały organizatora

Warszawa: „Spotkania kinetograficzne” – warsztaty kinetografii wg Labana−Knusta

17 sierpnia 2019 | godz. 15:00 | Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego | Warszawa

Spotkanie

Spotkania kinetograficzne to cykl otwartych, bezpłatnych warsztatów kinetografii. Spotkanie składa się z trzech części: prelekcji, eksploracji ruchowej oraz nauki podstaw notacji i analizy ruchu według Labana−Knusta. Poprowadzącymi są Hanna Raszewska-Kursa i Anna Opłocka. 

 

O projekcie:

Kinetografia według metody Labana−Knusta to system pełnej notacji ruchu człowieka. Jego twórcą był Rudolf Laban, teoretyk oraz praktyk tańca, przez lata analizujący możliwości ruchowe ludzkiego ciała. Do opracowania uniwersalnej metody zapisu tańca i ruchu skłoniła go idea chórów ruchowych. Jego celem było stworzenie narzędzia do porozumiewania się między odległymi od siebie zespołami. Za pomocą notacji można utrwalić oraz odtworzyć ruch i przeprowadzić jego analizę; kinetografia ma więc dla tańca istotne znaczenie.

 

Warsztaty odbywają się w godz. 15.00-18.00.

 

Program:

Prelekcja – Hanna Raszewska-Kursa

Eksploracja ruchowa oraz podstawy notacji i analizy ruchu – Anna Opłocka

 

Zgłoszenia i informacje: spotkaniakinetograficzne@gmail.com i FB

 

Anna Opłocka – autorka i realizatorka projektu Spotkania kinetograficzne. Abiturientka Podyplomowych Studiów Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, dyplomowana instruktorka tańca i pilates. Trenerka międzynarodowych projektów, performerka w Polsce i za granicą. Propagatorka twórczości Rudolfa Labana. Członkini Warszawskiej Pracowni Kinetograficznej, Polskiego Forum Choreologicznego oraz International Council of Kinetography Laban. W 2012 roku odbyła staż w Ex Nunc, Centre of Modern Dance w Hadze oraz Laban Based Modern Dance i Laban Movement Analysis.

 

Hanna Raszewska-Kursa – prowadząca prelekcję. Absolwentka Filologii Polskiej UW i Podyplomowych Studiów Teorii Tańca UMFC. Doktorantka Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk. Teoretyczka tańca, krytyczka, autorka m.in. książki Teoria tańca w polskiej praktyce. Prelegentka licznych polskich i międzynarodowych konferencji. Założycielka i liderka Warszawskiej Pracowni Kinetograficznej. Członkini Polskiego Forum Choreologicznego, Otwartego Forum Środowisk Sztuki Tańca oraz International Council of Kinetography Laban.

 

Organizacja i realizacja projektu: Anna Opłocka

Partnerzy: Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja „Myśl w Ciele”

 

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Stypendium MDKiN (miniaturka)

 

 

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia