ENG
A A A
 sierpień 2020 

Warszawa/38. Scena Tańca Studio: Iwona Olszowska, Marcin Janus „Koncert na organy”

2 września 2019 | godz. 19:00 | Warszawa: Teatr Studio, Malarnia, plac Defilad 1

Pokaz spektaklu

Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria zapraszają na spektakl Iwony Olszowskiej i Marcina Janusa Koncert na organy, który odbędzie się w ramach 38. Sceny Tańca Studio.

 

O spektaklu:

 

Prezentowany spektakl to cielesny koncert według niespotykanej partytury, z powstającą na bieżąco kompozycją; improwizacja taneczna otwierająca przestrzeń na odmienną percepcję ciała. Artystka w Koncercie na organy wytańcza ruch zestrojony z kolejnymi organami i systemami w ciele.

 

Iwona Olszowska jest tancerką i choreografką łączącą w swojej metodzie pracy taniec współczesny, improwizację strukturalną, kontakt improwizację oraz metodę Body-Mind Centering®. Z improwizacją i technikami somatycznymi spotkała się jako tancerka i liderka Eksperymentalnego Studia Tańca EST w 1990 roku w USA. Przez wiele lat ,pracując zarówno nad własnymi spektaklami, jak i w teatrach dramatycznych, a także ucząc tańca gromadziła wiedzę o ciele w ruchu, łącząc wiele technik w swój autorski język tańca.

 

koncepcja i wykonanie: Iwona Olszowska

muzyka: Marcin Janus

premiera: 21 listopada 2014, Teatr Barakah, Kraków

 

czas trwania: 40 min

 

Kuratorki 38. Sceny Tańca Studio: Joanna Chitruszko, Sonia Nieśpiałowska-Owczrek

 

***

 

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce lub zagranicą. Cyklicznie, przez kilka dni w miesiącu STUDIO teatrgaleria będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

 

Projekt Scena Tańca Studio realizowany jest od września 2015 roku przez Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Biura Kultury m.st. Warszawy.

 

BILETY: 20 zł

Bilety do nabycia w kasie STUDIO teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej: www.teatrstudio.pl

 

Organizatorzy:

STUDIO teatrgaleria

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

 

Dofinansowano ze środków:

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

 

 

IMIT (miniaturka)STUDIO NOWE LOGO 2019 (miniaturka) 

 

 MKiDN dofinansowanie (miniaturka)       Syrenka 2019 STS (miniaturka)

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia