ENG
A A A
 lipiec 2020 

Warszawa/38. Scena Tańca Studio: Wojciech Mochniej „We_selle”

2 września 2019 | godz. 20:00 | Warszawa: Teatr Studio, Duża Scena, plac Defilad 1

Pokaz spektaklu

Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria zapraszają na pokaz spektaklu We_selle w choreografii Wojciecha Mochnieja, który odbędzie się w ramach 38. Sceny Tańca Studio.

 

O spektaklu:

 

We_selle to projekt łączący istotę teatru fizycznego, wykorzystujący różne techniki tańca współczesnego, performansu, improwizacji z projekcjami wideo i soundscape’ami. Punkt wyjścia oraz główną oś spektaklu stanowi ceremonia zaślubin, która obnaża osobowości weselników, ich skomplikowane relacje i wewnętrzną potrzebę rutyny. Ten przełomowy moment w życiu pary młodej związany jest z tradycją i próbą utrzymania jej ciągłości. Wesele to nie tylko rezerwuar rozrywki, ale czas podpatrywania siebie nawzajem, dokonywania rachunku sumienia, kreowania samego siebie w oczach innych. W spektaklu tanecznym pobrzmiewają echa Wesela Wyspiańskiego, z którego zaczerpnięty został motyw rozpadu wspólnoty czy Ślubu Gombrowicza jako próby walki z formą. W We_sellu nie zabrakło też odwołań do kultury współczesnej – filmu Wojciecha Smarzowskiego, który moment wesela potraktował jako laboratorium polskości. Choreografia Wojciecha Mochnieja nie pozwala tancerzom zatrzymać się w przepływie zdarzeń, napędzana przez jego sceniczną obecność i energię tancerzy.


(...) Choreografia Mochnieja jest niezwykle dynamiczna, efektowna, wymagająca, konsekwentnie nawiązująca do ruchu codziennego; jedynie w niektórych fragmentach odwołująca się do baletu, przywołująca echa prac Piny Bausch (…). Energii (jeszcze!) dodaje wyrazista muzyka Wojciecha Frycza, wizualizacje (odwołujące się do „polskich” obrazków: kłosów zboża czy drzew nad wodą). Paradoksalnie, przy całym tym rozbuchaniu inscenizacyjnym, „We_selle” wydaje się być spektaklem bardzo intymnym, osobistym. To gorzkie (lecz jednocześnie pełne sentymentu) spojrzenie na współczesną Polskę (…)

M. Baran, Gdański Festiwal Tańca

 

trailer

 

choreografia: Wojciech Mochniej

koncepcja świateł: Steve Isom, Wojciech Mochniej

realizacja oświetlenia: Miłosz Wójciuk

dramaturgia: Marcin Miętus

muzyka: Wojtek Frycz

dyrektor artystyczna: Melissa Monteros

asystent: Odessa Johnston

producent: Aleksandra Machnik 

artyści: Daniela Komędera, Katarzyna Kostrzewa, Katarzyna Kubalska/Izabela Zawadzka, Dominika Wiak, Monika Witkowska, Tomasz Ciesielski, Wojciech Kaproń, Wojciech Mochniej

produkcja: M7 Production, W&M Dance Project, Teatr ROZBARK

partnerzy: Lubelski Teatr Tańca, Centrum Kultury w Lublinie

premiera: 14 czerwca 2018, Teatr ROZBARK, Bytom

 

czas trwania: 65 min

 

Spektakl zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2018.

 

 

Kuratorki 38. Sceny Tańca Studio: Joanna Chitruszko, Sonia Nieśpiałowska-Owczarek

 

 

 

IMIT (miniaturka)Logo Teatr ROZBARK (miniaturka) 

 LUBELSKI TEATR TAŃCA nowe logo z napisem (miniaturka)Centrum Kultury w Lublinie czarno-białe (miniaturka)

W&M Dance Project logo (miniaturka)m7 productions (miniaturka)

 

 

 

***

 

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce lub zagranicą. Cyklicznie, przez kilka dni w miesiącu STUDIO teatrgaleria będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

 

Projekt Scena Tańca Studio realizowany jest od września 2015 roku przez Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Biura Kultury m.st. Warszawy.

 

BILETY: 20 zł

Bilety do nabycia w kasie STUDIO teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej: www.teatrstudio.pl

 

Organizatorzy:

STUDIO teatrgaleria

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

 

Dofinansowano ze środków:

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

 

 

IMIT (miniaturka)STUDIO NOWE LOGO 2019 (miniaturka) 

 

 MKiDN dofinansowanie (miniaturka)       Syrenka 2019 STS (miniaturka)

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia