ENG
A A A
 lipiec 2020 
fot. materiały organizatora

Warszawa/Oddaj ciężar: Iwona Olszowska „BMC/Zmysły” – warsztaty

30 sierpnia 2019 - 1 września 2019 | godz. 18:00 | Warszawa: Studio Oddaj Ciężar, ul. Twarda 42, III piętro

Warsztaty

Studio Oddaj Ciężar zaprasza na warsztaty z Iwoną Olszowską BMC/Zmysły. Trzydniowe zajęcia będą okazją do praktykowania uważności wszystkich zmysłów, świadomego podążania za intencją i integracji ciała z umysłem.

  

O warsztatach:

 

Ruch jest wszędzie. Złudzeniem jest statyka. W pozornie nieruchomym ciele wszystko tańczy, każdy jeden atom, z którego się składamy. Ruch jest w nas i poza nami. Poszukiwać go będziemy zmysłami, które posłużą nam do jego inicjacji, zaglądania do pamięci emocjonalnej i zdolności odczytywania rzeczywistości zewnętrznej. Będziemy uczyć się, jak klarownie, motorycznie wyrażać odczucia: zarówno płynące z wnętrza, jak i z otoczenia.

 

BMC® – Body-Mind Centering to autorska metoda pracy nad świadomością ciała, stworzona przez Bonnie Bainbridge Cohen. Służy badaniu wzorców ruchowych – pozwala docierać do pierwotnych odruchów i uwalniać zablokowane wzorce, a tym samym uruchamia potencjał ciała do pełniejszej emanacji. Pozwala na ruch w kontakcie ze sobą, na wielu poziomach.

 

Poziom warsztatów jest otwarty; każdy pracuje indywidualnie i zgodnie ze sobą. Z zajęć skorzystają entuzjaści ruchu, tańca i rozwoju osobistego. BMC® jest również doskonałą metodą w szkoleniu zawodowych tancerzy i sportowców, a także narzędziem wspierającym rehabilitację ruchową.

 

Harmonogram warsztatów:

30 sierpnia (piątek)  godz. 18.00-22.00

31 sierpnia (sobota) – godz. 10.00-14.00

1 września (niedziela) – godz. 10.00-14.00

 

Cena promocyjna do 15 sierpnia: 250 zł (cały warsztat)

Cena regularna: 300 zł (za cały warsztat)

Zapisy, informacje: oddajciezar@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona; gwarancją miejsca w grupie jest wpłata zaliczki w wysokości 50zł.

 

Iwona Olszowska – tancerka, choreograf, nauczyciel tańca współczesnego (specjalizacja: świadomość ciała, improwizacja kontaktowa oraz improwizacja jako performance); Somatic Movement Educator wg metody Body-Mind Centering®. Doświadczenie taneczne zdobywała w centrach tańca w Nowym Jorku oraz jako wolny słuchacz na uniwersytetach w Waszyngtonie, w Alabamie i Calgary, podczas warsztatów organizowanych przez Śląski Teatr Tańca, Centrum Animacji Kultury oraz na festiwalach tańca w Polsce. Uczy w krakowskiej Hurtowni Ruchu, na Akademiach Muzycznych w Łodzi i Krakowie. Tworzyła spektakle i choreografie dla zespołu EST, Polskiego Teatru Tańca, Teatru Rozmaitości, Narodowego Starego Teatru i Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Występowała w USA, Kanadzie, Finlandii, Rosji, Anglii, Norwegii, Izraelu i Mołdawii. Tańczy solowo (ostatnio również w przestrzeniach alternatywnych) i wykonuje improwizacje strukturalne m.in. lecture performance oraz site-specific. Tworzy Obszar Tańca w Teatrze Barakah w Krakowie.

 

 

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia