ENG
A A A
 sierpień 2020 

Gdańsk/Mała Platforma Tańca 2019: Kolektyw Holobiont / Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka „_on_line_”

31 sierpnia 2019 | godz. 11:30 | Gdańsk: Miejski Teatr Miniatura, Sala Prób, al. Grunwaldzka 16

Pokaz spektaklu

W ramach Małej Platformy Tańca, pierwszej edycji przeglądu spektakli i form tanecznych skierowanych do młodej publiczności w ramach Polskiej Platformy Tańca, w Teatrze Miniatura odbędzie się pokaz _on_line_  – interaktywnego spektaklu  dla rodzin z dziećmi w wieku 5-7 lat.

 

Biegając, chodząc, stojąc, siedząc, leżąc, turlając się, podskakując. Rodzinnie, w grupie rówieśników lub samemu. W pionie, w poziomie, na ziemi i w powietrzu. W takt muzyki lub wsłuchując się we własny rytm. Jaki rysunek na papierze może powstać dzięki tym różnym rodzajom ruchu?

 

_on_line__ jest spektaklem zgłębiającym temat śladu ruchu, a w szczególności linii, które wraz z performerami uczestnicy będą tworzyć poprzez własny taniec. Tak skonstruowane wydarzenie może stać się twórczą okazją do zacieśniania więzi między dziećmi a opiekunami oraz do niecodziennego spotkania ze sztuką.

 

pomysł: Aleksandra Bożek-Muszyńska

choreografia, reżyseria: kolektyw Holobiont: Aleksandra Bożek-Muszyńska i Hanna Bylka-Kanecka

wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Dana Chmielewska, Paweł Grala

muzyka: Józef Buchnajzer/collage

realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski

konsultacja świateł: Joanna Leśnierowska

oprawa graficzna: Michał Łuczak

zdjęcie promocyjne: Jakub Wittchen

produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

partner: Społeczne Przedszkole Lipowa Alejka

premiera: 8 grudnia 2018 roku, Poznań

czas trwania: 45 minut

 

Spektakl interaktywny dla rodzin z dziećmi w wieku 5-7 lat.

Pastele, których będziemy używać, zostawią ślady nie tylko na papierze, dlatego zachęcamy do zabrania ze sobą stroju na przebranie najlepiej wygodnego i niekrępującego ruchów.

W przestrzeń spektaklu wchodzimy bez butów.

 

Kolektyw Holobiontpowstał w 2017 roku; tworzą go: performerka i choreografka Aleksandra Bożek-Muszyńska oraz teatrolożka i choreografka Hanna Bylka-Kanecka. Obszarem ich twórczych zainteresowań są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. Prace kolektywu oparte są na założeniu, że każdy uczestnik spektaklu – niezależnie od wieku i doświadczenia – jest w pełni kompetentnym odbiorcą sztuk performatywnych. Do tej pory powstały cztery spektakle: DOoKOŁA, Księżycowo, _on_line__ oraz Gdzie kształty mają szyje.

 

 

 

 

 

***

 

Organizatorem Polskiej Platformy Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca. Głównym partnerem programu Małej Platformy jest Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku. Partnerem Małej Platformy jest Instytut Kultury Miejskiej. Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

 

Bilety na spektakle dostępne na: teatrminiatura.pl

Więcej na temat spektakli: www.polskaplatformatanca.pl/pl/2019/mala-platforma

W razie pytań, prosimy o kontakt mejlowy: mala@polskaplatformatanca.pl

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia