ENG
A A A
 lipiec 2021 

Gdańsk/Mała Platforma Tańca 2019: Pracownia Tańca PRYZMAT / Katarzyna Grabińska „Pan Kejk”

31 sierpnia 2019 | godz. 18:00 | Gdańsk: Miejski Teatr Miniatura, Duża Scena, al. Grunwaldzka 16

Pokaz spektaklu

W ramach Małej Platformy Tańca, pierwszej edycji przeglądu spektakli i form tanecznych skierowanych do młodej publiczności w ramach Polskiej Platformy Tańca, w Teatrze Miniatura odbędzie się pokaz spektaklu Pan Kejk Katarzyny Grabińskiej i Pracowni Tańca PRYZMAT, adresowany do publiczności w każdym wieku.

 

Pan Kejk to opowieść o odkrywaniu komiksowego świata pełnego absurdów i groteski, bezcelowości celowych działań, nierzeczywistości rzeczywistych sytuacji, lenistwa pracowitych i słabości silnych. Razem z tytułowym Panem Kejkiem podróżujemy z Kejkolandii do Popolandii, gdzie główny bohater, niczym w komiksowych okienkach, przegląda kolejne sceny z codziennego życia mieszkańców.

 

Spektakl zbudowany jest wokół spontanicznie wykreowanych kompozycji. Warstwa wizualna, barwne kostiumy i prostota formy nawiązują do surrealizmu, popartu i tradycyjnego komiksu. Tancerze prowokują, podsuwają obrazy, a resztę pomaga odczytać nieograniczona wyobraźnia widzów, poruszona od pierwszych minut spektaklu.

*z ang. pancake – naleśnik

 

Spektakl skierowany do publiczności w każdym wieku.

 

koncepcja, choreografia: Katarzyna Grabińska

wykonanie: Pracownia Tańca PRYZMAT: Julia Drygas, Anna Janczarek, Kamila Olszewska, Katarzyna Rutkowska, Monika Parafiniuk, Alicja Wilczewska

konsultacje reżyserskie: Tomasz Czaplarski

wideo: VJ Tonda Kinoko

kostiumy: Ada Jędrych

produkcja: Fundacja Tańca i Sztuk ARToffNIA

premiera: 3 czerwca 2018 roku, Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie

czas trwania: 30 minut

 

Pracownia Tańca PRYZMAT zespół Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA z Olsztyna, którego opiekunem artystycznym i choreografem jest Katarzyna Grabińska. Zespół wraz z fundacją realizuje autorskie spektakle, projekty interdyscyplinarne, spotkania środowiska sztuki tanecznej i prowadzi stałą działalność repertuarową oraz działalność edukacyjną dzieci, młodzieży i dorosłych. Spektakle zespołu oparte są środkach teatru tańca. Obecnie, Fundacja realizuje projekt Olsztyński Teatr Tańca. Prolog, którego celem jest stworzenie stałego,

 

 

***

 

Organizatorem Polskiej Platformy Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca. Głównym partnerem programu Małej Platformy jest Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku. Partnerem Małej Platformy jest Instytut Kultury Miejskiej. Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

 

Bilety na spektakle dostępne na: teatrminiatura.pl

Więcej na temat spektakli: www.polskaplatformatanca.pl/pl/2019/mala-platforma

W razie pytań, prosimy o kontakt mejlowy: mala@polskaplatformatanca.pl

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia