ENG
A A A
 lipiec 2020 
fot. materiały organizatora

Łódź/Festiwal Retroperspektywy 2019: Helena Ros, Klaudiusz Ślusarczyk „Lunatycy: Sesja Otwarta”

24 sierpnia 2019 | godz. 17:00 | Łódź: Sala C_101, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodz, ul. ks. bp. Wincentego Tymienieckiego 3

Pokaz warsztatowy

W ramach kontynuacji pracy nad nowym projektem choreograficzno-teatralnym Helena Ros i Klaudiusz Ślusarczyk zapraszają widzów do udziału w otwartej sesji badawczej. Odbędzie się ona w ramach Festiwalu Restroperspektywy 2019, organizowanego przez Teatr CHOREA.

 

Projekt Lunatyczka został zainicjowany przez Helenę Ros i Klaudiusza Ślusarczyka jako miejsce eksploracji udramatyzowanej bierności i responsywności. Balansując na granicy między teatrem i tańcem, praca analizuje współczesne „uśpione” ciało, ujawniając problematykę jego kształtowania i de-formacji. Jesienią 2018 roku odbyły się pierwsze pokazy pracy w formie spektaklu w Warszawie. 

 

Tym razem twórcy otwierają strukturę Lunatyczki i szukają osób chętnych do wzięcia udziału, wraz z zespołem, w sesji improwizacyjnej dotykającej tematu różnych form podmiotowości. W sesji badawczej chcą odnieść się do lunatykującego ciała z całym metaforycznym potencjałem tego zjawiska, razem, wewnątrz performatywnej przestrzeni, zastanowić się nad przejawami ciągłego wyrażania siebie, które napełnia poczucie bytu, stając się jednym ze sposobów podtrzymywania kondycji nie-nicości. Sesja jest skierowana do artystów, performerów, tancerzy, i aktorów, i będzie miała formę otwartej 3-godzinnej artystycznej intra-akcji. Widzowie śledzić będą dwie godziny ich działań.

 

Projekt Lunatyczka rozwija się we współpracy z artystkami i artystami sztuk performatywnych poprzez sesje badawcze. W 2018 roku odbyły się dwie takie sesje – całonocne czuwanie, nawiązujące do pracy Jacka Zmysłowskiego, pt. Oczy Skóry oraz Pochwała nudy, goszczone w sali Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Rozpoczęte w ten sposób badania będą dalej rozwijane w ramach projektu, z możliwym udziałem zainteresowanych uczestników.

 

Twórcy: Helena Ros, Klaudiusz Ślusarczyk

Obsada: Tomasz Bazan, Dana Chmielewska, Edyta Jarząb, Łukasz Przytarski, TO-EN oraz uczestnicy

Czas trwania: 120 min

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia