ENG
A A A
 wrzesień 2020 
Teatr Sláva „Twine.Measure.Cut” , fot. Suncan Stone

Łódź/Festiwal Retroperspektywy 2019: Teatr Sláva „Twine.Measure.Cut”

24 sierpnia 2019 | godz. 20:00 | Łódź: Sala A_22, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3

Pokaz spektaklu

Festiwal Restroperspektywy 2019, organizowany przez Teatr CHOREA, zaprasza na spektakl Twine.Measure.Cut Teatru Sláva.

 

Potężne wierzenia mitologii nordyckiej, w której głęboko zakorzenione drzemią trzy kobiece siły. Odwieczne, połączone z czasem przez nieustanną pracę swoich rąk. Korzenie roślin splatają w delikatne nici. Splatają, mierzą, choć systemem przypadkowym. i tną. Tak powstają losy bogów i ludzi, niektóre utrudzone węzłami i szorstkimi włóknami, inne pozostają gładkie i bez zakłóceń. Miara jednych jest dłuższa, a drugich krótsza, decyduje przypadek, a nie dobre uczynki. Ostrze napotyka włókno właśnie w tej chwili, i już. Ciach. Następne.

 

Trzy potężne kobiety pojawiają się w bajkach i legendach tradycji całego świata, w sztuce, mitach, nawet w jednym z dramatów Szekspira. Jak dziś rozumiemy starożytną symbolikę? Czy zastanawiamy się nad ludzkim życiem i jego utratą, próbujemy odnaleźć w tym sens? Czy Moiry wciąż do nas przemawiają? Spektakl wypełniony jest energetycznymi pieśniami, przejmującą symboliką oraz medytacyjnym ruchem.

 

„W trakcie pracy nad tym spektaklem chciałyśmy znaleźć dźwięk, który byłby nowy i tylko nasz. Odkrywałyśmy zatem nowe pieśni, czerpałyśmy z kultury Bułgarii, która ma bardzo silną tradycję żeńskiej muzyki chóralnej. Chciałyśmy użyć tez wpływów z krajów nordyckich i ich starożytnego języka, niezrozumiałego już dla ludzi. Zapraszamy więc wszystkich członków widowni do próby rozszyfrowania naszego wizualnego koncertu przez pryzmat własnych doświadczeń.“ (Elin Tisell, Maria af Klintberg, Viktoria Siwek)

 

trailer

 

Reżyseria: Micke Klingvall

Scenografia i reżyseria światła: Daniel Rudholm

Reżyseria dźwięku: Lars Brinck

Kostiumy: Maria af Klintberg

Obsada: Elin Tisell, Maria af Klintberg, Viktoria Siwek

Czas trwania: 60 min

 

Teatr Sláva to teatr fizyczny ze Szwecji. Ich praca opiera się na zespołowym treningu ciała i głosu. Od lat 90-tych występują przed widzami w każdym wieku oraz prawdzą z nimi warsztaty. Piętnaście lat temu Teatr Sláva założył swoją siedzibę na południe od Sztokholmu, w Tonsalen. Trzy odtwórczynie spektaklu Twine.Measure.Cut pracowały ze sobą przez długi czas.

 

Harmoniczny śpiew chóralny oddaje serce i duszę Teatru Sláva. Sláva to również naładowana energetycznie fizyczna obecność. Koncepcja pracy Teatru Slava jest zakorzeniona w intensywnym treningu ciała i głosu, wywodzącym się z europejskiej tradycji teatru totalnego, opartego na pracy zespołowej. Dzięki temu Teatr tworzy spektakle, które są wizualnie efektowne i niezwykle poetyckie.

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia