ENG
A A A
 sierpień 2020 
Teatr A PART, Teatr Amareya "Cztery", fot. Agnieszka Seidel-Kożuch

Gdańsk/Polska Platforma Tańca 2019: Teatr A PART, Teatr Amareya „Cztery” – reż. Marcin Herich

7 września 2019 | godz. 16:00 | Gdańsk: Klub ŻAK, aleja Grunwaldzka 195/197

Pokaz spektaklu

W ramach Polskiej Platformy Tańca 2019 zostanie pokazany spektakl Teatru A PART i Teatru Amareya Cztery w reżyserii Marcina Hericha.

 

O spektaklu:

 

Cztery performerki. Kobiety, osoby, ciała.

„Cztery” w Japonii i Korei jest homofonem słowa „śmierć”.

W kulturze europejskiej jest liczbą człowieka, symbolizuje materię i doczesny porządek.

Cztery strony świata, cztery pory roku i cztery żywioły.

Czterej jeźdźcy Apokalipsy.

Cztery rzeczy nienasycone: otchłań, łono niewiasty, ziemia i ogień.

 

scenariusz i reżyseria: Marcin Herich

współpraca choreograficzna: zespół

wykonanie: Daniela Komędera, Katarzyna Pastuszak, Aleksandra Śliwińska, Monika Wachowicz

reżyseria świateł: Marcin Herich i Bartosz Gburek

muzyka: Angel, Kato Hideki, Mr Geoffrey & JD Franzke

produkcja: Teatr A Part

koprodukcja: Teatr Amareya

partner: Fundacja Paryż

premiera: 15 czerwca 2018 roku, Katowice

czas trwania: 40 minut

 

Cztery jest efektem projektu Bezdech, realizowanego przez Teatr A Part.

 

W całym spektaklu są sceny nagości.

 

Marcin Herich – reżyser i aktor; absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego. Założyciel Teatru A Part w Katowicach. W latach 1985–2004 roku związany z katowickim alternatywnym Teatrem Cogitatur. Zrealizował w Teatrze A Part około dwudziestu spektakli, w tym produkcji scenicznych, widowisk plenerowych, projektów site specyfic. Spektakle Teatru A Part zostały pokazane dotąd w dwudziestu ośmiu krajach na pięciu kontynentach.

 

Teatr A Part – teatr autorski, założony przez Marcina Herichaw 2004 roku w Katowicach. Niezależny projekt artystyczny i grupa teatralna, realizująca autorskie przedstawienia sceniczne, działania site specific oraz widowiska plenerowe. Teatr ciała, ruchu, formy i narracji wizualnej. Producent i organizator odbywającego się od 1994 roku w Katowicach Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part.

apart.art.pl/pl/

 

Teatr Amareya – niezależny teatr ruchu i ciała, założony w 2003 w Gdańsku; działa także pod szyldem Amareya Theatre & Guests. Najważniejsze spektakle w repertuarze: Deadman Eating Watermelon (2018), Kantor_Tropy: COLLAGE (2016, reż. K. Pastuszak), Pamięć wody (2016), 2 (2013, reż. K. Pastuszak), Nomadka (2012; reż. K. Pastuszak), Pusty dom (2011, reż. A. Kamińska). Spektakle i performanse teatru regularnie prezentowane są na festiwalach w Polsce i za granicą. Ich wspólnym mianownikiem jest zainteresowanie ciałem jako tworzywem działań scenicznych i nośnikiem sensów.

www.teatramareya.pl

 

Pokaz dla zarejestrowanych gości.

 

***

 

Polska Platforma Tańca 2019 odbywa się w dniach 5-8 września 2019 roku w Gdańsku. Jest  to wydarzenie promujące najciekawsze produkcje taneczne zrealizowane przez polskich choreografów. Mała Platforma, organizowana po raz pierwszy, odbywa się w terminie 30-31 sierpnia 2019 roku w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku.

 

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=waCvxpE7oXQ

Spot: https://www.youtube.com/watch?v=xUqkQcdBF9c

 

Organizatorem Polskiej Platformy Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca. Współorganizatorami są Fundacja Polka dot oraz Stowarzyszenie Teatr Dada von Bzdülöw. Głównym partnerem wydarzenia jest Instytut Adama Mickiewicza, koproducent międzynarodowego spektaklu Serce Fabryki przygotowanego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2022. Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

 

Partnerami projektu są: Europejskie Centrum Solidarności, Gdański Teatr Szekspirowski, Instytut Kultury Miejskiej, Miejski Teatr Miniatura, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Opera Bałtycka, Teatr Wybrzeże, Klub ŻAK, Gdyńska Szkoła Filmowa, Kolonia Artystów, POLsail, Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Janiny Jarzynówny-Sobczak, Twoja Stocznia, 100cznia.

 

Partnerami medialnymi projektu są: „Didaskalia. Gazeta Teatralna”, Magazyn „Presto”, taniecPOLSKA.pl, teatralny.pl, Radio Gdańsk S.A., „Gazeta Wyborcza Trójmiasto/Co Jest Grane 24”, TVP Kultura, TVP2.

 

www.polskaplatformatanca.pl

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia