ENG
A A A
 sierpień 2020 
fot. Marta Ankiersztejn

Gdańsk/Polska Platforma Tańca 2019: Marta Ankiersztejn „No Place for…”

5 września 2019 | godz. 22:00 | Gdańsk: 100cznia, ul. Popiełuszki 5

Wystawa

W ramach Polskiej Platformy Tańca 2019 odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć Marty Ankiersztejn No Place for....

 

O wystawie:

 

Nie ma tu miejsca na bezruch. W świecie tańca jeśli nie działasz, to znikasz. Freelance w tej dziedzinie sztuki to codzienna walka o widoczność. Nie ma miejsca na bylejakość. Musisz być jakiś, musisz szukać, zaskakiwać, podejmować trudne tematy i mierzyć się z nimi. Jak znaleźć spokój w tej bezustannej pogoni?

 

Łóżko. Pokój. Mieszkanie. Berlin.

 

Tu wracają z dalekich podróży, mają swoją ulubione kawiarnie i parki, tu są ich przyjaciele. Tu jest miejsce na zbierane przez lata książki, plakaty, wspomnienia. Tu jest dom. Wejdź, poczuj się jak u siebie.

 

Marta Ankiersztejn – niezależna fotografka niezależna specjalizująca się w fotografii tańca. W swoim dorobku ma trzy indywidualne wystawy, które prezentowane były na najważniejszych festiwalach tanecznych w Polsce: w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie. Znalazła się w gronie piętnastu wyróżniających się fotografów tańca zaprezentowanych w albumie Anny Królicy Nienasycenie spojrzenia / Insatiability of the Gaze (Tarnów, Warszawa 2017). Od trzech lat dokumentuje dwa najważniejsze projekty prezentujące taniec w Warszawie: Scenę Tańca Studio oraz Centrum Sztuki Tańca. Jest wielokrotną laureatką konkursów poświęconych fotografii tańca. Mieszka i pracuje w Warszawie.

 

ankiersztejn.com

 

***

 

Polska Platforma Tańca 2019 odbywa się w dniach 5-8 września 2019 roku w Gdańsku. Jest  to wydarzenie promujące najciekawsze produkcje taneczne zrealizowane przez polskich choreografów. Mała Platforma, organizowana po raz pierwszy, odbywa się w terminie 30-31 sierpnia 2019 roku w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku.

 

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=waCvxpE7oXQ

Spot: https://www.youtube.com/watch?v=xUqkQcdBF9c

 

Organizatorem Polskiej Platformy Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca. Współorganizatorami są Fundacja Polka dot oraz Stowarzyszenie Teatr Dada von Bzdülöw. Głównym partnerem wydarzenia jest Instytut Adama Mickiewicza, koproducent międzynarodowego spektaklu Serce Fabryki przygotowanego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2022. Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

 

Partnerami projektu są: Europejskie Centrum Solidarności, Gdański Teatr Szekspirowski, Instytut Kultury Miejskiej, Miejski Teatr Miniatura, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Opera Bałtycka, Teatr Wybrzeże, Klub ŻAK, Gdyńska Szkoła Filmowa, Kolonia Artystów, POLsail, Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Janiny Jarzynówny-Sobczak, Twoja Stocznia, 100cznia.

 

Partnerami medialnymi projektu są: „Didaskalia. Gazeta Teatralna”, Magazyn „Presto”, taniecPOLSKA.pl, teatralny.pl, Radio Gdańsk S.A., „Gazeta Wyborcza Trójmiasto/Co Jest Grane 24”, TVP Kultura, TVP2.

 

www.polskaplatformatanca.pl

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia