ENG
A A A
 lipiec 2020 
Iwona Olszowska, fot. Anna Haracz

Warszawa/38. Scena Tańca Studio: Warsztat Iwony Olszowskiej

2 września 2019 | godz. 17:00 | Warszawa: Teatr Studio, Duża Scena, plac Defilad 1

Pokaz spektaklu

Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria zapraszają na warsztat Iwony Olszowskiej, który odbędzie się w ramach 38. Sceny Tańca Studio. Warsztat prowadzony jest na poziomie otwartym i przeznaczony dla osób powyżej 16. roku życia.

 

Warsztat nawiązuje do spektaklu Koncert na organy. Łączy taniec współczesny, świadomość ciała wspieraną przez anatomię doświadczalną i technikę Body-Mind Centering®, improwizację ruchową i pracę z wyobraźnią. Iwona Olszowska: Podczas warsztatu zrobimy topografię organów. Znajdziemy relacje i połączenia pomiędzy strukturą szkieletową a organicznością ruchu. Zestrajając się ze specyfiką i potencjałem poszczególnych organów, będziemy wydobywać ekspresję ruchową im przypisaną. Będziemy aktywizować organy oddechem, dźwiękiem i ruchem i odkryjemy indywidualny wyraz ekspresji.

 

Z uwagi na indywidualną pracę w zgodzie ze swoimi możliwościami, warsztat przeznaczony jest dla każdego, niezależnie od umiejętności i mobilności. Do pracy nad świadomością ciała zapraszamy także osoby na co dzień związane z ruchem, sportem lub sceną.

 

Limit osób: 25

Czas trwania: 90 min

 

Iwona Olszowska

Tancerka, improwizatorka, choreografka i nauczycielka tańca. Jest pedagogiem Somatic Movement wg metody Body-Mind Centering®; założycielka i dyrektor artystyczna Eksperymentalnego Studia Tańca EST w Krakowie.

 

Tańczy, występuje i uczy na festiwalach i warsztatach w całej Europie. Występowała na Festiwalu Improwizacji w Judson Church w Nowym Jorku, na Uniwersytecie George Washington oraz w Dartington College w Anglii. Obecnie uczy w Hurtowni Ruchu, Akademii Muzycznej w Krakowie, Akademii Muzycznej w Łodzi i innych.

 

Jej praktyka artystyczna i pedagogiczna czerpie z technik tańca współczesnego i metod somatycznych. Kształciła się m.in. u Milana Kozanka, Nancy Stark Smith, Raya Chunga, Eckharda Müllera, Yaniva Mintzera, Benno Voorhama, Steve'a Batsa, Joerga Hassmana i Adriana Russi. Uczestniczyła w zajęciach także na Uniwersytecie George Mason, Uniwersytecie Alabama oraz Uniwersytecie Calgary.

 

Jej twórczość obejmuje prace choreograficzne, projekty improwizacyjne, site-specific, a także współpracę z muzykami. Ostatnio współpracowała z muzykiem Marcinem Janusem i designerem Grzegorzem Kaliszukiem, jak również zajmowała się improwizacją sceniczną we współpracy z Renatą Piotrowską, Michaelem Schumacherem, Natalią Iwaniec, Anną Haracz, Pawłem Koniorem i Pracownią Fizyczną Jacka Owczarka.

 

Kuratorki 38. Sceny Tańca Studio: Joanna Chitruszko, Sonia Nieśpiałowska-Owczarek

 

***

 

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce lub zagranicą. Cyklicznie, przez kilka dni w miesiącu STUDIO teatrgaleria będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

 

Projekt Scena Tańca Studio realizowany jest od września 2015 roku przez Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Biura Kultury m.st. Warszawy.

 

BILETY: 20 zł

Bilety do nabycia w kasie STUDIO teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej: www.teatrstudio.pl

 

Organizatorzy:

STUDIO teatrgaleria

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

 

Dofinansowano ze środków:

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

 

 

IMIT (miniaturka)STUDIO NOWE LOGO 2019 (miniaturka) 

 

 MKiDN dofinansowanie (miniaturka)       Syrenka 2019 STS (miniaturka)

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia