ENG
A A A
 sierpień 2020 
fot. Ewelina Konior Słowińska

Gdańsk/Polska Platforma Tańca 2019: Bartosz Ostrowski „Babel. The resonance of language”

8 września 2019 | godz. 16:30 | Gdańsk: ETNO, Oddział Etnografii Muzeum Narodowego, ul. Cystersów 19

Pokaz spektaklu

W ramach Polskiej Platformy Tańca 2019, jako wydarzenie towarzyszące, zostanie pokazany spektakl Bartosza Ostrowskiego Babel. The resonance of language

 

O spektaklu:

 

Comment réalise-tu que tu connais une langue?

W którym momencie wiesz, że znasz dany język?

W jaki sposób rozpoznajesz go w sobie?

Czy powstaje w określonym miejscu twojego ciała?

 

Performans jest choreograficznym eksperymentowaniem wokół fizycznych cech mowy. Odnosząc się do założeń ucieleśnionej kognitywistyki George’a Lakoffa, autor eksploruje somatyczny potencjał dla znajomości języków obcych. Testuje, w jaki sposób ciało jest w stanie samodzielnie tłumaczyć/traduire.

 

koncept i wykonanie: Bartosz Ostrowski

dramaturgia: Rocio Berenguer Roldan

produkcja: Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku w ramach wystawy „Dźwięki pierwotne”; przy wsparciu grantu rezydencyjnego z Instytutu Adama Mickiewicza

premiera: 8 września 2019 roku, ETNO, Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku

czas trwania: 30 minut

 

Bartosz Ostrowski – absolwent Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, Warsaw Dance Department oraz PACAP w Forum Dança w Lizbonie. Jego prace charakteryzuje współistnienie tekstu i tańca w bezpośrednim dialogu z widzem. Autor prac walkie_talkie, Praga Street View, REFUGEE TALKS. Założyciel kolektywu dotcompany, w którym współtworzył: Secondhand ’68, Koncert Indywidualny czy Mewa, pięć sekund z Czechowa, nagrodzona na Forum Młodej Reżyserii w Krakowie. Aktualnie przygotowuje projekt BoardingGateSeatFromTo:, w którym na bazie własnych doświadczeń eksploruje kondycję współczesnego nomadyzmu.

 

ostrowskibartosz.com

 

***

 

Polska Platforma Tańca 2019 odbywa się w dniach 5-8 września 2019 roku w Gdańsku. Jest  to wydarzenie promujące najciekawsze produkcje taneczne zrealizowane przez polskich choreografów. Mała Platforma, organizowana po raz pierwszy, odbywa się w terminie 30-31 sierpnia 2019 roku w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku.

 

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=waCvxpE7oXQ

Spot: https://www.youtube.com/watch?v=xUqkQcdBF9c

 

Organizatorem Polskiej Platformy Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca. Współorganizatorami są Fundacja Polka dot oraz Stowarzyszenie Teatr Dada von Bzdülöw. Głównym partnerem wydarzenia jest Instytut Adama Mickiewicza, koproducent międzynarodowego spektaklu Serce Fabryki przygotowanego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2022. Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

 

Partnerami projektu są: Europejskie Centrum Solidarności, Gdański Teatr Szekspirowski, Instytut Kultury Miejskiej, Miejski Teatr Miniatura, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Opera Bałtycka, Teatr Wybrzeże, Klub ŻAK, Gdyńska Szkoła Filmowa, Kolonia Artystów, POLsail, Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Janiny Jarzynówny-Sobczak, Twoja Stocznia, 100cznia.

 

Partnerami medialnymi projektu są: „Didaskalia. Gazeta Teatralna”, Magazyn „Presto”, taniecPOLSKA.pl, teatralny.pl, Radio Gdańsk S.A., „Gazeta Wyborcza Trójmiasto/Co Jest Grane 24”, TVP Kultura, TVP2.

 

www.polskaplatformatanca.pl

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia