ENG
A A A
 marzec 2021 
fot. materiały organizatora

Wrocław/Wrocławski Teatr Pantomimy: „Akcja: EDUKACJA 3.0” – warsztaty dla nauczycieli i pedagogów

28 września 2019 - 29 września 2019 | godz. 10:00 | Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego | 53 - 121 Wrocław

Warsztaty

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza nauczycieli i instruktorów teatralnych do udziału w bezpłatnych warsztatach teatralnych. Podczas zajęć nauczyciele otrzymają konkretne narzędzia do pracy z dziećmi i młodzieżą w technice pantomimy. Warsztaty poprowadzi Agnieszka Kulińska, aktorka Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

 

O warsztatach:

Pantomima to sztuka tylko pozornie trudna w odbiorze, obwarowana licznymi mitami i stereotypami. Wypowiedź pozawerbalna jest podstawowym rodzajem komunikatu z otoczeniem. A świadomie prowadzona edukacja teatralna i umiejętność korzystania z technik pracy z ciałem i ruchem, pozwalają na integrację grupy, podniesienie kompetencji komunikacyjnych, rozwój emocjonalności i pamięci ruchowej, kształtowanie wyobraźni, przezwyciężanie nieśmiałości.

 

Warsztaty przeznaczone są dla osób prowadzących w szkole kółko teatralne, wychodzących ze swoją klasą do teatru, mających świadomość, jak ważna jest rola edukacji artystycznej i teatralnej w rozwoju oraz kształtowaniu swoich uczniów. Celem dwudniowego bloku zajęć jest podniesienie kompetencji i przekazanie pedagogom nowych narzędzi do pracy z dziećmi i młodzieżą w technice pantomimy.

 

Szkolenie obejmuje 10 godzin warsztatowych. Warsztaty odbywają się w godz. 10.00-13.00 (przerwa) 14.00-16.00. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

  

Zgłoszenia:

Uzupełnioną Kartę zgłoszenia (do pobrania ze strony www.pantomima.wroc.pl) należy przesłać na adres: a.paluch@pantomima.wroc.pl

Informacje: Anna Paluch (koordynatorka projektu), a.paluch@pantomima.wroc.pl, tel. 71 337 21 03

 

Zajęcia dla nauczycieli i pedagogów stanowią część projektu edukacyjnego Wrocławskiego Teatru Pantomimy Akcja: EDUKACJA 3.0  i są dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

 

 

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia