ENG
A A A
 lipiec 2020 
fot. materiały organizatora

Warszawa/Oddaj Ciężar Studio: Verena Pircher „Countertechnique” – warsztaty

12 września 2019 - 13 września 2019 | godz. 20:30 | Warszawa: Oddaj Ciężar Studio, ul. Twarda 42, godz. 20.30-22.00

Warsztaty

Oddaj Ciężar Studio – nowe miejsce na tanecznej mapie Warszawy, stworzone przez Karolinę Kroczak i grupę Oddaj Ciężar – zaprasza na dwudniowy warsztat Countertechnique z Vereną Pircher.

 

O warsztacie:

Countertechnique jest narzędziem zarówno dla ciała jak i umysłu tancerza. To system pomagający w uwewnętrznieniu i ucieleśnieniu techniki ruchu. Zestaw ćwiczeń i struktura lekcji pozwala uzyskać większe zakresy w stawach i wyjść w przestrzeń przy jednoczesnym utrzymaniu płynności ruchu i jego miękkości. Ciało staje się silne i elastyczne jednocześnie. Studenci są zachęcani do szukania indywidualnych połączeń i własnych rozwiązań, co pomaga im pracować w zdrowszy dla siebie sposób, bez skupiania się na samokrytyce czy ocenie. Podczas lekcji praca obejmuje zminimalizowanie wysiłku, zwiększanie szybkości w zmianach kierunków i pokonywanie strachu przed podjęciem ryzyka. Countertechnique daje narzędzia do pracy na ciągle zmieniającym się dynamicznym balansie, jest ona idealna zarówno do codziennego treningu, jak i dla indywidualnego researchu tancerza. Technika ta została stworzona przez holenderską choreografkę Anouk van Dijk, obecnie dyrektor artystyczną australijskiej kompanii Chunky Move.

 

Koszt: 120 zł całość/ 70 zł jeden dzień

 

Zapisy: oddajciezar@gmail.com

 

Prowadząca:

Verena Pircher – absolwentka Codarts University of the Arts w Rotterdamie. Jako studentka brała udział w produkcjach takich choreografów, jak: Jiří Kylián, Marina Mascarell, Jan Martens, Amancio Gonzalez i Jone San Martin. Podczas praktyk w zespole Norrdans pracowała z Mari Carrasco, Peterem Svenzonem, José Agudo, Sashą Pepelaeyev i Lenką Vagnerovą. W 2017 roku została certyfikowanym nauczycielem hatha yogi, a w 2018 roku metody Countertechnique. Od stycznia 2018 roku jest tancerką w zespole Norrdans, pracuje jako nauczyciel i tancerka w wielu międzynarodowych projektach.

 

***

 

Oddaj Ciężar Studio – miejsce, które skupia pasjonatów i zawodowców związanych z partneringiem, improwizacją i rozwojem ruchowym poprzez pracę somatyczną. W ofercie znajdują się regularne zajęcia z partnerowania (także dla dzieci), tańca współczesnego, improwizacji, ruchu kreatywnego, a także joga dla tancerzy i miękka akrobatyka. Powstaje także cykl warsztatów pracy somatycznej i pracy w kontakcie; planowany jest także projekt research, gdzie zawodowi choreografowie będą zapraszani do przeprowadzenia autorskiej ścieżki badawczej na wyselekcjonowanej grupie wykonawców. Ideą Studia jest stworzenie miejsca wymiany i inspiracji, gdzie można spotkać artystów tworzących autorskie projekty i tych, którzy posiadają rzetelne narzędzia i wiedzę, by te projekty wesprzeć. Oddaj Ciężar Studio stawia na wiarę w ciało, somatykę, świadomość i dyscyplinę pracy nad sobą. Wierzy w relacje i w to, że wymiana idei i spotkanie z drugim człowiekiem buduje –zarówno w ciele, jak i w głowie –  nową jakość.

 Oddaj Ciężar Studio_logo (miniaturka)

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia