ENG
A A A
 sierpień 2020 
fot. materiały organizatora

Lublin/PROJECT 2/3: Tania Soubry – pokaz „Brave K(new) Rave – work in progress”

19 września 2019 | godz. 19:00 | Lublin: Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

Rezydencja artystyczna

Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na pokaz Brave K(new) Rave work in progress Tanii Soubry – pochodzącej z Luksemburga performerki, tancerki, choreografki i artystki multidyscyplinarnej. Pokaz odbywa się w związku z rezydencją artystyczną, którą artystka odbywa w ramach programu wymiany rezydencyjnej PROJECT 2/3, organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca w partnerstwie z Centre de Création Chorégraphique Luxembourgeois TROIS C-L.

 

Tania w swojej praktyce artystycznej odwołuje się do teatru świadomości i mitu, kładzie nacisk na doświadczenie poprzez ciało, w którym oprócz ruchu, wykorzystuje tekst, używa głosu, także śpiewu. W sztuce, którą tworzy, zajmuje się współczesnym stanem świata – zadaje pytania dotyczące wyzwań, z jakimi musi mierzyć się ludzkość.

 

Dotychczasowe prace Tanii Soubry to: Soul-scapes (2018, we współpracy z Catherien Elsen), beat’n’shine (2013-2014 we współpracy z Nuno Brito; projekt, zorganizowany m.in. dzięki Trois C-L), soulsongdances (2013), Two people coming together (2009), I’ll crane for you (2008), adaptacja solowej pracy Debory Hay; Back to the roots with Jimy (2008) ; it (insted of twenty-one-words) 2006, Wholly (2003).

 

Artystka brała także udział w programie badawczym poświęconym choreografii i kompozycji Prototype II, Vocal presence in choreographic scores (Royaumont, France, 2014-2015) oraz programie wspierającym artystów w Conway Hall w Halborn (2014-2016). W 2002 roku uczestniczyła w programie danceWEB.

 

Współpracowała z takimi choreografami, jak: Tino Seghal, Filip Markiewitz oraz Simonetta Alessandri, a także w ramach różnych kolektywów artystycznych – m.in. Exit Map. Tańczyła w wielu różnych zespołach; występowała w Circadanse w ramach Luxembourg Pavillon w Szanghaju (2010) oraz Paradiso Lussemburgo Pavillon Filipa Markiewicza w ramach Biennale w Wenecji (2015).

 

Projekt współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu wymiany rezydencyjnej PROJECT 2/3.

 

www.ck.lublin.pl

 

***

 

PROJECT 2/3

Cele:

- wymiana doświadczeń i wiedzy o tańcu współczesnym w Polsce i Luksemburgu;

- wymiana artystyczna z lokalnymi twórcami i dialog z lokalną publicznością;

- umożliwienie autorefleksji i przyjrzenia się własnej praktyce choreograficznej oraz metodzie twórczej w warunkach międzykulturowej wymiany artystycznej.

 

  Luxembuorg_centre_logo (oryginał)   IMIT (miniaturka)

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia