ENG
A A A
 sierpień 2020 
fot. materiały organizatora

Poznań/Polski Teatr Tańca: Seminarium – trening współczesnego tancerza | CLASH!

22 września 2019 | godz. 10:30 | Poznań: Polski Teatr Tańca, ul. Kozia 4, w godz. 10.30-18.30

Seminarium

Polski Teatr Tańca zaprasza do udziału w seminarium poświęconym treningowi współczesnego tancerza. W programie: lekcja tańca klasycznego z elementami pilatesu, nauka fragmentów tańców narodowych ze spektaklu PTT Wesele. Poprawiny, warsztat improwizacji, a także dyskusja na temat: Jak doskonalić trening tancerza współczesnego, by był przygotowany do pracy z różnymi choreografami? Seminarium skierowane jest do osób pełnoletnich, nauczycieli tańca, instruktorów zespołów tanecznych. 

 

Harmonogram:

 

10.30 – Przywitanie gości oraz wprowadzenie do seminarium

 

11.00-12.45 – Wpływ praktyk somatycznych na balet oraz budowanie świadomości ciała na przykładzie pilatesu w połączeniu z tańcem klasycznym – prowadzenie: Katarzyna Rzetelska

 

13.00-14.45 – Taniec ludowy w tańcu współczesnym na przykładzie repertuaru Polskiego Teatru Tańca. Nauka fragmentów tańców narodowych ze spektaklu Marcina Libera „Wesele. Poprawiny” – prowadzenie: Adrian Radwański

 

15.00-16.00 – Przerwa/poczęstunek

 

16.00-17.45 – Budowanie zaufania w grupie oraz poczucia zbiorowości za pomocą improwizacji – prowadzenie: Michał Przybyła

 

17.45 – Podsumowanie seminarium oraz dyskusja „Jak udoskonalić trening współczesnego tancerza, by miał łatwość pracy z różnymi choreografami, czyli był wszechstronny?

 

18.30 – Zakończenie

 

Udział w seminarium jest bezpłatny. Obowiązują zgłoszenia wysłane wraz z CV (lub krótką notką biograficzną) na adres: a.jachym@ptt-poznan.pl. Termin zgłoszeń: 19 września 2019 roku. Teatr nie pokrywa kosztów podróży ani noclegu.

 

Prowadzący:

 

Katarzyna Rzetelska – absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. Po ukończeniu studiów pracowała w Teatrze Muzycznym w Łodzi, następnie podpisała kontrakt w Japonii, gdzie tańczyła w stylu modern jazz i broadway jazz. Po powrocie występowała na scenach Europy Zachodniej w repertuarze musicalowym. Swoje umiejętności wykonawcze i pedagogiczne doskonaliła w Anglii na stażach i warsztatach w technikach contemporary dance i modern jazz. W roku 2005 związała się etatowo z Polskim Teatrem Tańca. Była w grupie tancerzy współpracujących z Williamem Petit w projekcie Trans Danse Europe.

  

Adrian Radwański – absolwent Ogólnopolskiej Szkoły Baletowej w Poznaniu, a także student Pedagogiki Baletowej na UMFC w Warszawie; dwukrotny finalista Konkursu Baletowego w Gdańsku, laureat nagrody specjalnej „Osobowość sceniczna”; finalista krajowych eliminacji do Eurowizji dla Młodych Tancerzy w 2013 roku; laureat nagrody specjalnej +- award w konkursie choreograficznym Szoloduo Budapest 2013 (wraz z Joanną Polowczyk). W latach 2014-2016 związany etatowo z Polskim Teatrem Tańca, od grudnia 2016 solista Tanztheater przy Staatstheater Braunschweig. Z Polskim Teatrem Tańca ponownie związany od sierpnia 2017 roku.

  

Michał Przybyła – absolwent Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku taniec, specjalność: tancerz-choreograf. Studiował na kierunku Media Interaktywne i Widowiska na UAM w Poznaniu. Był solistą Częstochowskiego Teatru Tańca, tancerzem Teatru V6 w Łodzi, choreografem grupy Urban Movement w Łodzi. Dyplomowany instruktor tańca jazzowego, absolwent programu Dance Journey w Izraelu, stażysta w Kibbutz Contemporary Dance Company w Izraelu, uczestnik 7. edycji oraz finalista 8. edycji programu You Can Dance. Szkolił się u wielu nauczycieli i choreografów z całej Polski i świata. Jego mentorami byli  m.in. Thierry Verger, Luciano Di Natale, Julia Spiesser, Lukas McFarlane, NappyTabs, Diana Matos, Matthew Tseng, Mate Meszaros, Noa Wertheim, Ohad Naharin.

 

Seminarium jest częścią projektu CLASH! When classic and contemporary dance collide and new forms emerge / Kiedy zderza się taniec klasyczny i współczesny i powstają nowe formy / współfinansowanego w ramach unijnego programu KREATYWNA EUROPA (Grant Agreement No 2018-2032/001-001).

 

Więcej o projekcie:

 

http://www.ptt-poznan.pl/pl/node/498 

http://clashproject.eu/

 

 

 

 

 

 

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia