ENG
A A A
 sierpień 2020 

Kraków/Ars Latrans Festival „Made in Japan”: Warsztaty Tańca butoh z Maruską Ronchi

28 września 2019 | godz. 14:00 | Kraków: Przestrzeń Ruchu i Tańca Kontakt, ul. Szpitalna 40, w godz. 14.00-17.00

Warsztaty

W ramach japońskiej edycji interdyscyplinarnego Ars Latrans Festival –- Made in Japan – odbędą się warsztaty tańca butoh z Maruską Ronchi. Warsztaty oferują przestrzeń do badań ruchu na poziomie fizycznym i emocjonalnym, wspomagających rozwój własnego tańca butoh. Praca rozpocznie się od treningu ciała, mającego na celu rozluźnienie napięć w ciele i umożliwienie przepływu energii, aby zdobyć dostęp do organicznych ruchów, bez zbędnego wysiłku. To pomoże uczestnikom aktywować energię i moc, które będą mogli wykorzystać przy tworzeniu swojego tańca.
 

Koszt udziału to 110 zł. Zapisy na warsztaty odbywają się drogą mailową pod adresem: workshop.arslatrans@gmail.com

Obowiązuje 50 zł zaliczki, a liczba miejsc jest ograniczona do 15.

 

Warsztaty poprzedzi występ Marushi Ronchi z Modern butoh, 26 września o godz. 20.00.

Więcej informacji

 

Maruska Ronchi jest włoską tancerką, choreografką i performerką. Ukończyła taniec współczesny w CIMD (Międzynarodowym Centrum Ruchu i Tańca) w Mediolanie pod kierownictwem Franceski Ferrari. Działa w obszarze butoh i taniec współczesny. Przez wiele lat współpracowała z włoskimi i francuskimi zespołami teatralnymi oraz zespołami tańca współczesnego i różnymi choreografami (Tino Sehgal, BenoîtLachambre), występując w Europie, Rosji, Kanadzie i Japonii. Obecnie tworzy własne prace choreograficzne we współpracy z innymi artystami – tancerzami i muzykami. Zawsze poszukuje nowego sposobu na rozwój procesu twórczego. Ma doświadczenie w różnych formach ekspresji związanych z tańcem, jak praktyka somatyczna, video-dance, występy uliczne. Po ich zgromadzeniu, dzięki spotkaniu w 2099 roku z Atsushim Takenouchim postanowiła zwrócić się ku butoh, japońskiej awangardzie tańca współczesnego, znajdując w tej praktyce artystycznej nową inspirację i nowy sposób rozumienia.

 

Kraków - logo 2019 (miniaturka)

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia