ENG
A A A
 marzec 2021 

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: Anna Piotrowska „Dance while walking / Street of presence” – warsztaty site-specific

16 września 2019 - 20 września 2019 | godz. 15:00 | Warszawa/CST: Mazowiecki Instytut Kultury ul. Elektoralna 12, w godz. 15.00-18.00

Warsztaty

W ramach konferencji Taniec w Warszawie. Sztuka tańca i choreografii w XX i XXI wieku, organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, Anna Piotrowska poprowadzi warsztaty site-specific, zatytułowane Dance while walking / Street of presence

 

O warsztacie:

Obecność, siła ciekawości, objawiająca się w ruchu i bezruchu. Wędrówki ciała i podróże w ciele. Prowokacje, wyciszenia. Spostrzeżenia oddalone ode mnie i wciągające mnie w działanie. Skrzyżowania ciała obserwowanego i obserwującego siebie w akcji, w przestrzeni rozpoznanej, zgłębionej, odczuwanej. Konfrontacja z przestrzenią, energią, samopoczuciem

w przestrzeni miejskiej Warszawy. Przestrzeń w powiększeniu. Jak zobaczyć więcej, usłyszeć więcej i poczuć więcej. 

 

Doświadczenie prowadzenia warsztatów z dziedziny site-specific art, czyli swoistej sztuki współgrania z otoczeniem, zrodziło się z autorskiego projektu Atak przestrzeni, który Anna Piotrowska eksploruje nieustannie od 2006 roku. Projekt zapoczątkowany został na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Współczesnego PolemiQi w Warszawie, a swoją kontynuację miał w kolejnych projektach m.in.: transmarszałkowska, mufmi out-in, kino o każdej porze, przestrzeń_inspiracja, puste miejca, obecność obecności, Na bosaka – ogólnopolskich warsztatach tańca współczesnego w Połczynie Zdroju.

 

Doświadczenia zebrane w ciągu warsztatów zostaną zaprezentowane publiczności.

 

Prowadząca:

Anna Piotrowska – doktor w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie rytmiki i tańca, choreograf, reżyser, nauczycielka tańca współczesnego, tancerka. Fundatorka i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca eferte, założycielka „mufmi” w Warszawie (od 1995 roku), producent teatralny. Od 1996 roku stworzyła 114 autorskich choreografii i przedstawień teatralnych. Kierownik artystyczny zespołu Teatru ROZBARK w Bytomiu (2014-2018). Wykładowca Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Muzycznej w Łodzi i Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Pomysłodawczyni i koordynatorka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych programów edukacyjno-kulturalnych. Otrzymała nagrodę Województwa Śląskiego „Złota Maska 2016” za całokształt pracy, za reżyserię i choreografie spektakli dla Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK w 2015 roku. Spektakl bless the king_nieliryczna pieśń otrzymał nagrodę na Festiwalu SzekspirOFF 2018 w Gdańsku.

 

Jej artystyczne zainteresowania to przede wszystkim improwizacja i pogłębianie świadomości ciała i umysłu jako narzędzia zwielokrotnionej, wielofunkcyjnej obserwacji. Piotrowska poszukuje relacji obiektywnego ciała w kategorii, którą nazwała „onebodyspacerecognizer”. Od wielu lat zajmuje się zagadnieniem pracy procesowej (odkrywając m.in. narzędzia zgłębiające laboratoryjną pracę nad tekstem), kreacją postaci, jak również wzmacnianiem doświadczenia w podwyższonych stanach ciała i umysłu, poprzez działanie na wyobrażeniach i emocjach, wpływających na kreację ruchu i poszukiwanie kanałów energetycznych, które uwalniają sam taniec.

 

http://annapiotrowska.com

https://vimeo.com/user6161350

 

Wstęp wolny (do wyczerpania wolnych miejsc); zapisy: online

 

-----------------

Współpraca w ramach projektu CST: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Grab Art Foundation / h.art company, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rezonanse Kultury, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Fundacja Wspierania Kultury Strefa ArtsInn, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa, ZASP-Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji, Sekcja Tańca i Baletu, oraz niezależni artyści: Liwia Bargieł, Tomasz Bazan, Anna Godowska i Sławek Krawczyński, Wojciech Grudziński, Mikołaj Mikołajczyk, Ilona Trybuła.

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, e-teatr, miesięcznik TEATR, Teatr dla Wszystkich, TANIEC, Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

 

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba: Mazowiecki Instytut Kultury

ul. Elektoralna 12

00-139 Warszawa

 

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:
www.centrumsztukitanca.eu

https://www.mik.waw.pl/
Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa
Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

 

 

 

 

 

 

 

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia