ENG
A A A
 wrzesień 2020 

Olsztyn/Olsztyński Teatr Tańca: Warsztaty z Antonellą Boccadamo

5 października 2019 - 6 października 2019 | godz. 10:00 | Olsztyn: ARToffNIA Smętka, ul. Smętka 28a, w godz. 10.00-14.30

Warsztaty

Olsztyński Teatr Tańca zaprasza na dwudniowe warsztaty, które poprowadzi włoska choreografka Antonella Boccadamo. 

 

O praktyce Antonelli Boccadamo:

Prace, które choreografka wykonuje od kilku lat, są zwykle podzielone na trzy etapy:

- pierwszy, poświęcony technice floorwork i jej rozwojowi w przestrzeni oraz na różnych poziomach;

- drugi, badający gesty – ich różnorodność i siłę; 

- ostatnia, poświęcona badaniu dynamiki ciała w przestrzeni.

 

Według Antonelli Boccadamo najważniejsze jest postrzeganie ciała w jego narracyjnej organiczności, uporządkowanych i spontanicznych połączeniach, które pojawiają się w fazie badań kompozycyjnych. Istota gestów i ekspresja wykonawców, a nie ich techniczna wirtuozeria, są istotne w jej badaniach dramaturgicznych, w których często preferuje podejście „aktorskie”.

Choreografka lubi pracować na kontrastach – sile i wrażliwości, także na szczegółach oraz wizjach ciał zorganizowanych w złożone struktury. Często kieruje się spontanicznymi odczuciami i wrażeniami.

 

Prowadząca:

Antonella Boccadamo (Włochy)studiowała taniec klasyczny w Szwajcarii, ukończyła też Royal Academy of Dance w Londynie. Jej pasja do tańca współczesnego i teatru rozkwitła podczas studiów, podczas których poznała Simonę Bertozzi i Nicolę Laudati (Laudati Danza Bologna Company). Jej specjalizacją jest technika floorwork i release. Obecnie jako choreograf realizuje w Olszynie spektakl NIENASYCENIE w ramach projektu Olsztyński Teatr Tańca. Prolog finansowanego ze środków Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

 

Nabór uczestników (poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie organizatora) trwa do 27 września. Liczba miejsc ograniczona.

Poziom: open

Miejsce: ARToffNIA Smętka, ul. Smętka 28a, Olsztyn

 

Więcej informacji o prowadzącej i o warsztatach: www.ott.olsztyn.pl

 

 

 

 

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia