ENG
A A A
 wrzesień 2020 

Tarnów/Festiwal Scena Otwarta 2019/Myśl w Ruchu 2019: Pokaz finałowy projektu międzypokoleniowego „Spotkanie. O tym, co nas porusza”

12 października 2019 | godz. 19:00 | Tarnów: Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1

Pokaz spektaklu

Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie zaprasza na pokaz finałowy projektu międzypokoleniowego Spotkanie. O tym, co nas porusza. Jego uczestnicy – licealiści i seniorzy – od maja do października 2019 roku brali udział m.in. w warsztatach z tańca współczesnego, z tańca współczesnego z elementami klasyki, improwizacji kontaktowej i tańca swingowego, w wykładach dotyczących historii tańca, a także wspólnie oglądali spektakle. Podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca „Scena Otwarta” zaprezentują spektakl podsumowujący ich taneczną „podróż” przez różne etapy projektu. 

 

Opis spektaklu:

 

Ni­ko­mu nie jest do­brze o czwar­tej nad ra­nem.
Je­śli mrów­kom jest do­brze o czwar­tej nad ra­nem
− po­gra­tu­luj­my mrów­kom. I niech przyj­dzie pią­ta,
o ile mamy da­lej żyć.

 

Czwarta nad ranem, Wisława Szymborska

 

Czas upływa, a ciało koduje informacje. Zapisuje w sobie historie, przeżycia, chwile upadków i uniesień. Każda zmarszczka na skórze, każdy pieg na nosie mówi o czymś innym, a oczy to tylko pretekst do niekończącego się ciągu powiązań, relacji, rozmów, wspomnień wakacji nad morzem i zimnych grudniowych poranków.

 

Zapraszamy – na spotkanie – z nami. Zobaczcie co i jak nas porusza.

 

Choreografia: Karolina Mika, Anna Mikuła

Muzyka: Yannick Wandel, Izabela Płachta

Kostiumy i scenografia: Grzegorz Łabuda

Dokumentacja fotograficzna: Przemysław Sroka

Dokumentacja video: Aleksander Krzystyniak

Promocja: Katarzyna Pawłowska i Teatr w Ruchu

Pedagodzy: Zuzanna Kasprzyk-Molenda, Aleksandra Bożek-Muszyńska, Krystyna Dębicka, Katarzyna Wrona

Koordynacja projektu: Anna Mikuła, Karolina Wójs

 

Obsada:

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, II Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu oraz członkowie Stowarzyszenia Senior na Czasie

 

Gabriela Baniak, Przemysław Błocho, Jolanta Bodziony, Janina Bugno, Andrzej Bykiewicz, Agnieszka Cyboroń, Dominika Dąblewska, Danuta Dec, Wiesław Dziedzic, Wanda Filipowska, Karolina Gabinek, Weronika Gętkowska, Aleksandra Kaczocha, Patrycja Kańka, Martyna Kolbusz, Barbara Kot, Zuzanna Kozioł, Lena Kozioł, Anna Kruk, Anna Kuc, Oliwia Kusek, Julia Kuta, Oliwia Kwaśniak, Maksym Kryvonis, Magdalena Łątka, Lilianna Małochleb, Oliwia Mamala, Aleksandra Mróz, Karolina Padło, Julia Pajewska, Gabriela Podrgórska, Paulina Pojasek, Anna Staniszewska, Aneta Świdzińska, Gabriela Tajchner, Mariia Tryhub, Łucja Wantuch, Weronika Wydro, Dominika Wróbel, Weronika Zuchowska, Edmund Zuchowski, Julia Zyguła, Jadwiga Zabiega, Krystyna Mikuła, Irena Łapińska 

 

Wstęp wolny.

 

Projekt współorganizowany jest przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w Ruchu 2019.

 

IMIT (miniaturka)

 

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia