ENG
A A A
 sierpień 2020 

Kraków/Zamówienia choreograficzne 2019/„Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń”: Krakowski Teatr Tańca „The Entrance”

27 października 2019 | godz. 19:00 | Kraków: Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4

Pokaz spektaklu

Krakowski Teatr Tańca zaprasza na premierę spektaklu The Entrance, która odbędzie się w ramach programu tanecznego krakowskiej Cricoteki Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń.

 

O spektaklu: 

 

The Entrance to międzynarodowy projekt artystyczny obejmujący współpracę pomiędzy choreografką Ayrin Ersöz (Turcja), liderami Krakowskiego Teatru Tańca – Pawłem Łyskawą i Erykiem Makohonem oraz związanymi z Teatrem tancerzami – Pamelą Bosak, Magdaleną Skowron i Mateuszem Ulczokiem, kompozytorem Sergejem Maingardtem (Niemcy) oraz artystą wizualnym Grzegorzem Martem (Polska).

 

The Entrance budowany jest wokół tematu kryzysu związanego z uchodźcami. Twórcy stawiają sobie za cel przeistoczenie humanitarnej troski w formę artystyczną, która rzuci światło na, często nie wyrażane jawnie, uprzedzenia dotyczące uchodźców. Problem wkraczania Innych w obce społeczeństwa rezonuje z historią i jest obecne od wieków. Artyści pytają, dlaczego nie nauczyliśmy się dotąd wprowadzania Innych w nasz świat? Spektakl The Entrance eksploruje to pytanie, angażując artystów z trzech państw: Polski, Turcji i Niemiec, a więc ukazując spojrzenia na ten sam temat z trzech, różnych perspektyw – różnych, bo osadzonych w całkowicie odmiennych kontekstach społecznych, ekonomicznych, gospodarczych, politycznych i kulturowych.

 

Wstrzymując się od jakiejkolwiek formy reprezentacji, spektakl skupia się na NADZIEI, która motywuje do podjęcia wyczerpującej i niebezpiecznej podróży, kończącej się w wielu przypadkach tragicznie. Ta niczym niepohamowana, bezgraniczna NADZIEJA jest prawie niemożliwa do wytropienia w wysoko zindustrializowanym i zmodernizowanym życiu Zachodu. Rozumianą w ten sposób NADZIEJĘ odnaleźć można jedynie w liminalności tańczących ciał, w ich ogromnym pragnieniu tańca poddającym je ciągłym stanom wejścia i wyjścia z wiodącej choreograficznej struktury. Jak powiedział kiedyś Walter Benjamin „nadzieja jest nam dana w imię pozbawionych nadziei”.

 

Choreografia: Ayrin Ersöz

Muzyka: Sergej Maingardt

Video: Grzegorz Mart

Występują: Pamela Bosak, Magdalena Skowron, Paweł Łyskawa, Eryk Makohon, Mateusz Ulczok  

Producenci: Stowarzyszenie Krakowski Teatr Tańca, Instytut Muzyki i Tańca

 

Bilety: 25 zł (ulgowy)/ 30 zł (normalny) w kasie Cricoteki oraz na bilety.cricoteka.pl

Rezerwacje: rezerwacje@cricoteka.pl

 

Spektakl współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2019.

Spektakl współfinansowany ze środków Miasta Krakowa. 

Premiera spektaklu odbywa się w ramach projektu Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń, będącego autorskim programem prezentacji tańca współczesnego, realizowanego przez Cricotekę od 2018 roku.

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia