ENG
A A A
 lipiec 2020 
 Renata Piotrowska-Auffret „Święto!”, materiały organizatora

Warszawa/Centrum w Procesie: Renata Piotrowska-Auffret „Święto!” – prezentacja fragmentów przygotowywanego spektaklu „Równina wątłych mięśni”

21 października 2019 | godz. 19:00 | Warszawa, Wawerskie Centrum Kultury, siedziba Centrum w Ruchu, ul. Żegańska 1A

Pokaz spektaklu

Performans Równina wątłych mięśni, odnosząc się do współczesnych sposobów postrzegania i obrazowania kobiecego ciała, przechwytuje stereotypową figurę ofiary jako kobiety „z natury” podatnej na krzywdę i staje się przestrzenią emancypacji. Korzystając ze świadectw współczesnych kobiet, poszukuje nowych wariantów historii ich ciał. Różne modele ofiary ulegają tu transformacji do postaci współczesnej czarownicy, rozumianej jako świadoma, niezależna jednostka. Poprzez użycie tradycyjnej formy baśni i pracę na źródłach dokumentalnych, Renata Piotrowska-Auffret wytwarza w Równinie wątłych mięśni nową mitologię i nowe rytuały, w których ciało ofiary zaczyna się bronić, stawia opór i staje się dowodem na emancypacyjną moc tańca.

Po pokazie odbędzie się rozmowa z twórcami, którą poprowadzi Katarzyna Słoboda.

 

Twórcy: Fejdasz / Herbut / Janus / Osowicz / Piotrowska-Auffret / Prowaliński / Sikora / Skrzypek oraz Brun / Chanel / Królikowska / Jusińska / Oniśk / Sikorska / Szydłowska / Sypniewska / Turemka i inne
Organizator: Fundacja Burdąg, Centrum w Ruchu
Projekt: Centrum w Procesie
Partner: Wawerskie Centrum Kultury, Teatr Łaźnia Nowa

Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia