ENG
A A A
 wrzesień 2020 

Bydgoszcz: Opera Nova „Magiczne zabawki” – chor. Iwona Runowska

11 grudnia 2019 - 12 grudnia 2019 | godz. 13:00 | Bydgoszcz: Opera Nova, ul. Marszałka Focha 5

Pokaz spektaklu

Opera Nova zaprasza na przedstawienie baletowe dla dzieci Magiczne zabawki. Pomysłodawcami i autorami libretta są Iwona Runowska (choreografka) i Sebastian Gonciarz (reżyser Teatru Roma). Jak sami mówią, idea powstała z potrzeby powrotu pamięcią do fascynującej krainy dziecięcej wyobraźni, nieograniczonej fantazji i ukochanych zabawek. Te właśnie zabawki: Szmacianka, Legoludek, Wróżka, Ptak i inne, zamieszkujące w przedstawieniu  tajemniczy sklep, rozpoczynają za sprawą Maga-Sprzedawcy niezwykłe przygody z udziałem Chłopca i Dziewczynki.

 

Balet, wykonywany przez zespół tancerzy Opery Nova oraz gościnnie zaproszonych, adresowany jest do widzów w wieku 4+. Wykorzystana zostanie (odtwarzana mechanicznie)  muzyka Aleksandra Głazunowa, Camilla Saint-Saënsa, Claude'a Debussy'ego. Przedstawieniu będą dodawać urody i tajemniczości projekcje multimedialne, wyświetlane na dekoracjach i efekty iluzjonistyczne. W sali kameralnej zamontowana zostanie podłoga baletowa,  kurtyna, odsłaniania na boki i horyzont świetlny.

 

Realizacja w Operze Nova jest możliwa dzięki środkom pozyskanym z projektu „Promocja marki Województwa Kujawsko-Pomorskiego poprzez wydarzenia kulturalne” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

10 spektakli w marcu 2015 roku przeznaczonych jest dla podopiecznych Ośrodków Opieki Społecznej, pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej, dzieci i młodzieży z Domów Dziecka, organizacji i  instytucji zajmujących się pomocą społeczną.  Kolejne terminy, dla widzów indywidualnych, podane będą później.

 

Libretto: Iwona Runowska, Sebastian Gonciarz.

Reżyseria -  Sebastian Gonciarz

Choreografia -  Iwona Runowska

Kierownik muzyczny -  Jakub Lubowicz

Scenografia - - Mariusz Napierała 

Efekty iluzjonistyczne – Tomasz Pałasz

Reżyseria świateł – Sebastian Gonciarz    

Wykonawcy: Balet Opery Nova. Premiera 20.03.2015 r.Spektakl odbywa się na sali kameralnej. Przedstawienie w 2 aktach. Łączny czas trwania  z przerwą : ok. 100 minut.

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia