ENG
A A A
 marzec 2021 

Warszawa/„Projekt X”: Joanna Piotrowska „Self-defence”

26 września 2019 - 29 września 2019 | godz. 18:00 | Warszawa: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, plac Stanisława Małachowskiego 3

Akcja performatywna

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki zaprasza na performans Joanny Piotrowskiej Self-defence, który odbędzie się w ramach trwającej w galerii wystawy Projekt X.

 

Joanna Piotrowska zajmuje się przede wszystkim fotografią i filmem, a w swojej działalności artystycznej skupia się na relacji jednostki ze systemem – politycznym, gospodarczym, społecznym czy kulturowym. Artystka badając przeszłość i teraźniejszość tego co nasz otacza odkrywa układy sił i skomplikowaną psychologię relacji międzyludzkich oraz niepokoje i napięcia prywatnych przestrzeni. Codzienne gesty i konwencjonalne praktyki ruchowe – takie jak samoobrona – ukazuje w nowych kontekstach co niekiedy nadaje im niemal karykaturalny wymiar.

 

Premiera performansu odbyła się w czasie prezentacji Galerii Dawid Radziszewski na Art Basel 2017.

 

koncepcja: Joanna Piotrowska
wykonanie: Alicja Czyczel

czas trwania: 30 min

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia