ENG
A A A
 wrzesień 2020 
fot. materiały organizatora

Warszawa/Studio Oddaj Ciężar: Naama Tomaszpolski Ityel „Dostępne ciało” – warsztaty

7 grudnia 2019 | godz. 10:00 | Warszawa: Studio Oddaj Ciężar, ul. Twarda 42, w godz. 10.00-18.00 (ostatnie dwie godziny jam otwarty także dla osób spoza warsztatów)

Warsztaty

Metoda Feldenkraisa poprzez świadomy i delikatny ruch dąży do pogłębienia jego efektywności. Dzięki niej eliminujemy zbędne napięcia w ciele, odblokowujemy możliwości i czynimy ruch bardziej wydajnym. Dostępne ciało z Naamą Tomaszpolski Ityel to warsztat łączący metodę Feldenkraisa z improwizacją taneczną. Motywem przewodnim będzie zależność między centrum ciała a jego peryferiami.

 

O warsztacie: 

 

Układ nerwowy wprowadzony w stan spokoju tworzy przestrzeń do wsłuchiwania się  w siebie, swoją wyobraźnię i intuicję. Tu właśnie kreatywność i inteligencja psychofizyczna rozkwitają w pełni. 

 

Jak możemy połączyć się z naszym centrum i posłużyć się nim jako wielką siłą napędzającą nasz ruch? W jaki sposób koniuszki naszego ciała i przestrzeń przekazują informacje do naszego centrum?

 

Jak przez uważny ruch – z naszych wewnętrznych odczuć do zewnątrz i z powrotem – możemy stworzyć pełne doświadczenie tańca? Jak pozostać wolnym i radosnym w ruchu?

 

Podczas warsztatu będzie także czas na pracę z partnerem i taniec solo. Ostatnie dwie godziny sobotnich zajęć poprowadzone zostaną w strukturze jamu, otwartego także dla chętnych z zewnątrz.

 

Zapisy i informacje: naama.workshop@gmail.com

FB 

Liczba miejsc ograniczona, gwarancją miejsca w grupie jest wpłata zaliczki 100 zł na konto organizatora i koordynatora warsztatu:

Marcin Wilemski

16 1050 1025 1000 0090 9964 2648

Workshop Naama Tomaszpolski Ityel

 

Koszt: cena promocyjna do 20 listopada – 250 zł; cena regularna – 300 zł 

Dla osób, które nie zapiszą się na warsztat, a chcą wziąć udział w jamie: wstęp 40 zł

 

Prowadząca:

 

Naama Tomaszpolski Ityel – tancerka, choreografka, nauczycielka jogi oraz metody Feldenkraisa. Ukończyła Eksperymentalną Akademię Taneczną w Salzburgu SEAD (Salzburg Experimental Academy of Dance) w Austrii oraz m.in. High School of Arts w Tel Awiwie. Tańczyła w spektaklach i performansach takich choreografów jak: Emanuel Gat, Colette Sadler, Anne-Mareike Hess czy Shai Faran. Ostatni performans, do którego ułożyła choreografię (solo Tracy) pokazywany był w Europie i Izraelu; praca otrzymała też trzecią nagrodę oraz nagrodę specjalną na Festival of Choreographic Miniatures w  Belgradzie. W Dharamsala w Indiach Naama uzyskała certyfikat nauczyciela jogi ashtanga-vinyasa wydany przez Abhinam School of Yoga. Od roku 2009 uczy tej ścieżki jogi. Jej zajęcia łączą elementy teoretyczne, doznania wizualne i pracę z ciałem. Inspiracje czerpie z szamanizmu, buddyzmu, rozmaitych technik tanecznych i somatycznych, takich jak Feldenkrais, Klein Technique™, BMC© (Body-Mind Centering) czy improwizacja kontaktowa. Na co dzień mieszka i działa w Berlinie. Prowadzi zajęcia w Berlin University of the Arts (UdK), Freie Universität (FU), Tanzfabrik Berlin, Mime Centrum Berlin oraz Yellow Yoga.

naamaityel.wordpress.com

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia