ENG
A A A
 lipiec 2020 

Kraków/Akademia nomadyczna: Jeremy Wade „Miłość to NIE romans, kochanie”

18 listopada 2019 | godz. 19:00 | Kraków: Instytut Jerzego Grotowskiego, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/3

Wykład

Instytut Grotowskiego zaprasza na wykład-performans Jeremy'ego Wade'a Miłość to NIE romans, kochanie.

 

W czasach kryzysu pielęgniarka Battlefield przepisuje strategię społeczno-polityczną, nazywając ją „miłością”. Strategia nie zadziała, jeśli miłość to tylko kleiste romanse i tanie medaliony – zamknięte w kazirodczym kręgu relacji normatywnych. Potrzebujemy miłości, aby służyła jako siła współzależności między bliskimi nieznajomymi i wszystkimi ziemskimi stworzeniami. Wyśpiewaj to! Pod przykrywką alter ego Jeremy Wade pyta, w jaki sposób możemy emancypować troskę o przyszłość będącą odpowiedzią na niektóre z dzisiejszych palących problemów.

 

Jeremy Wade jest performerem, nauczycielem i kuratorem mieszkającym w Berlinie. W 2000 roku ukończył School for New Dance Development w Amsterdamie. W 2006 otrzymał nagrodę Bessie za swoją pierwszą wieczorną pracę zatytułowaną „Glory” w Dance Theatre Workshop w Nowym Jorku. W swoich pracach bada teorię queer, śmierć człowieka, podmiotowość zombie, dziwne sposoby bycia i afektywną relację, aby podważyć kody społeczne, które definiują i uciskają nasze ciała.

Wydarzenie odbywa się w ramach „Akademii nomadycznej” Anny Konjetzky.

Więcej informacji: http://grotowski-institute.art.pl/wydarzenia/akademia-nomadyczna-2/

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia