ENG
A A A
 wrzesień 2020 
fot. materiały organizatora

Kraków/Cracovia Danza: „Życie dla tańca” – międzynarodowa gala baletowa (gość specjalny: Lilly Zetterberg); pokaz po warsztatach z Kathleen Quinlan (chor. Isadory Duncan)

2 grudnia 2019 | godz. 19:00 | Kraków: Krakowski Teatr Variété, ul. Grzegórzecka 71

Pokaz spektaklu

Balet Cracovia Danza zaprasza na wieczór artystycznych prezentacji w ramach spotkań Życie dla tańca – wydarzenia poświęconego prof. Janinie Strzembosz. W programie znajdą się występy zespołów prowadzonych przez wychowanków prof. Strzembosz.

 

W drugiej części wieczoru zaprezentowany zostanie spektakl Hymn dla Apollina inspirowany sztuką grecką i cywilizacją antyczną (fascynacjami prof. Strzembosz). Balet Cracovia Danza wykona antyczne i tradycyjne greckie tańce w choreografii tancerki Nikolety Giankaki. Widzowie zobaczą też oryginalne choreografie barokowe przedstawiające bogów greckich i antyczne tematy w tańcu z przełomu XVII i XVIII wieku. Gościem specjalnym będzie Lilly Zetterberg, która na scenie Krakowskiego Teatru Variété zaprezentuje oryginalne tańce skomponowane przez Isadorę Duncan do muzyki Chopina, Schuberta i Fauré. Wieczór zakończy pokaz choreografii w wykonaniu uczestników warsztatów prowadzonych przez Kathleen Quinlan.

  

Wydarzenie jest częścią trwających w grudniu w Krakowie Spotkań imienia prof. Janiny Strzembosz. Życie dla tańca. Wstęp wolny.

 

Program innych wydarzeń w ramach spotkań:

 

29 listopada  – 1 grudnia 

Warsztaty techniki tańca Isadory Duncan z Kathleen Quinlan 

 

1 grudnia, godz. 17.00

Czas na taniec! Profesor Janina Strzembosz. Wspominamy

  

Więcej informacji o wydarzeniu: www.cracoviadanza.pl

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia