ENG
A A A
 lipiec 2020 
Karolina Kraczkowska „WHOA Horsewind”

Warszawa/Centrum w Ruchu: Karolina Kraczkowska „WHOA Horsewind”

21 listopada 2019 | godz. 18:30 | Warszawa: Wawerskie Centrum Kultury, ul. Żegańska 1a

Work in progress

Nie można zawsze pozostać nienaruszonym. Można chcieć, pragnąć, a nawet można skutecznie uniknąć bycia naruszonym, ale pomimo wysiłku, każdy zostanie w którymś momencie rozbrojony ze swoich mechanizmów obronnych, w obliczu innej osoby, poprzez dotyk, zapach, uczucie, perspektywę dotyku, wspomnienie uczucia.
Judith Butler

 

Czy można zmienić schematyczne postrzeganie wrażliwości jako kondycji, która ogranicza i przed którą należy się bronić? Uznać i doświadczać jej jako potencjalnego źródła siły? Czy wypracowywanie mechanizmów obronnych przeciwko wrażliwości może prowadzić nie do samoobrony ale samo-destrukcji?

 

Czy obrona przed podatnością na zranienie nie sprzyja odtwarzaniu cyklu działania przemocy, przed którą szukamy schronienia?

 

Jaką rolę rytuały wojenne mogą pełnić w kontekście współczesnego człowieka, którego walki przybrały postać bardziej wewnętrznych wojen niż realnej bitwy przeciwko wrogowi w obronie życia. 

Czy można postrzegać broń jako przedłużenie własnego ciała?

 

Pokaz pracy w procesie będzie próbą zgłębienia i mariażu własnej praktyki ruchowej z potencjałem, jaki tkwi w rytuałach wojennych, praktykach tanecznych i kulturowych, u których źródeł tkwią mechanizmy obronne. 

 

Koncept i wykonanie: Karolina Kraczkowska

Muzyka: wybrane fragmenty utworów muzycznych, które pojawiły się na liście Spotify RapCaviar i Rap Workout 

 

Organizator: Fundacja Burdąg, Centrum w Ruchu 

Projekt: Centrum w Procesie 

Partner: Wawerskie Centrum Kultury

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia