ENG
A A A
 wrzesień 2020 
fot. Aleksandra Osowicz

Warszawa: Natalia Oniśk i Paweł Wójtowicz „Responding not reacting” – warsztaty metody Feldenkraisa i Kontakt Improwizacji

14 grudnia 2019 - 15 grudnia 2019 | godz. 10:00 | Warszawa: ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 21A, w godz. 10.00-17.00

Warsztaty

Natalia Oniśk zaprasza na warsztaty metody Feldenkraisa i kontakt improwizacji, które poprowadzi wraz z Pawłem Wójtowiczem.

 

O warsztatach: 

Dwoje prowadzących, jedno spotkanie. O tym, jak konstruować odpowiedź. O tym, jak wychodzić poza automatyczne, wyuczone reakcje. Będziemy uczyć się alternatywnych ruchów, wyboru między nimi i tworzenia całkiem nowych. Tego, co dzieje się między impulsem i naszą odpowiedzią. Świadomość to być ze sobą i z partnerem w tym momencie. Co znaczy czuwać = czuć, co znaczy być obecnym. Jak znajomość alternatyw i posiadanie opcji zmienia postrzeganie sytuacji i nasze w niej działanie. Także nasze nie-działanie, powstrzymywanie schematów myślenia i odczuwania zanim zawładną umysłem i przesłonią rzeczywistość. To rodzi uroczy dystans, to poszerza strefę komfortu i otwiera tożsamość „ja”. To wreszcie pozwala być bardziej adekwatnym, aby relacja ze sobą i światem rozwijała się zamiast zwijać.

Indywidualnie, w parach, w grupie, w pracy z ciałem i w ruchu. Będziemy praktykować wgląd w siebie, uczyć się „czytać” z własnych doznań. Będziemy korzystać z empatii kinestetycznej i towarzyszyć obserwacją oraz dotykiem w partnerowaniu, aby wspierać drugą osobę w jej własnych poszukiwaniach. Będziemy uczyć się to nazywać i wyrażać, czerpiąc z grupy i tworząc ją.

 

Harmonogram warsztatów:
Sobota
10.00-13.00 Metoda Feldenkraisa (Paweł Wójtowicz)
14.00-17.00 Kontakt improwizacja (Natalia Oniśk)

Niedziela
10.00-13.00 Kontakt improwizacja (Natalia Oniśk)
14.00-17.00 Metoda Feldenkraisa (Paweł Wójtowicz)

 

Cena: 280 zł przy wpłacie zaliczki 100 zł do 28 listopada, 330 zł przy wpłacie po tym terminie.
Zapisy: Natalia Oniśk to.punkt.kontaktu@gmail.com 

 

Więcej informacji na FB

 

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia