ENG
A A A
 lipiec 2020 
Mały Teatr Tańca Kiosk Ruchu „Jak kochają się kasztany?”, fot. Robert Stachnik

Gryfino/X Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2019: Mały Teatr Tańca Kiosk Ruchu „Jak kochają się kasztany?”

24 listopada 2019 | godz. 13:00 | Gryfino: sala widowiskowa Gryfińskiego Domu Kultury, ul. Szczecińska 17

Pokaz spektaklu

Teatr Tańca EGO VU, Gryfiński Dom Kultury, Środowisko Inicjatyw Artystycznych HYBADU i Gmina Gryfino zapraszają w ramach X Festiwalu Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2019 na spektakl dla dzieci Jak kochają się kasztany szczecińskiego zespołu Mały Teatr Tańca Kiosk Ruchu.

 

 

Jak kochają się kasztany?

Mały Teatr Tańca Kiosk Ruchu


Jak kochają się rajskie ptaki? Albo pszczoły? Jak się dzieli pantofelek? – na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukać będą tancerze Małego Teatr Tańca Kiosk Ruchu. Spektakl Jak kochają się kasztany? to taneczna opowieść o pięknie przyrody. To przekrój dziecięcych dylematów związanych z bliskością w ujęciu emocjonalnym i biologicznym. Młode tancerki biorą na warsztat nurtujące je tematy – cielesności, różnorodności i miłości. W spektaklu próżno szukać sztampowych haseł z podręczników do biologii – to szczery i odważny zestaw rozważań i punktów widzenia dzieci, które nie boją się pytać i szukać odpowiedzi.

Reżyseria: Krzysztof Lubka


Muzyka: Dennis Lloyd, James Blake, Alice Merton
Występują: Amelia Olszewska, Antonina Filipowicz, Lena Gajlewicz, Marysia Walich, Hanna Dujanowicz, Aleksandra Sosnowska, Wiktoria Sosnowska, Malwina Świstoń, Natalia Borowik, Wiktoria Woźniak, Krzysztof Lubka

 

Mały Teatr Tańca Kiosk Ruchu działa w Domu Kultury 13 Muz w Szczecinie. Instruktorem i choreografem grupy jest Krzysztof Lubka. Zespół tworzy grupa dziewcząt w wieku od 8 do 17 lat. Tancerki pracują razem od trzech lat.

 

Krzysztof Lubka

Sztuka pozwala mu wyrażać emocje. Zagłębiając się w rozważaniach nad tym poznał wiele dziedzin, próbujących ująć to zagadnienie w tańcu. Poprzez psychologię i metody dramaturgii skonstruował autorskie metody pracy najbliższe tańcowi intuicyjnemu i ekologicznej koncepcji życia. Formy wyrazu, których używa w swojej pracy, indywidualnie dobiera do wydarzenia, osoby lub grupy. Konstruuje autorski przekaz, tworząc performance, spektakle, warsztaty dla dzieci i dorosłych.

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia