ENG
A A A
 maj 2021 
Gdańsk: Trójmiejski Kolektyw Twórczy „Cykliczna ciągłość”

Gdańsk: Trójmiejski Kolektyw Twórczy „Cykliczna ciągłość”

24 listopada 2019 | godz. 19:00 | Gdańsk: Klub Żak, Aleja Grunwaldzka 195/197 | Premiera

Pokaz spektaklu

Inspiracją do stworzenia spektaklu była metoda ruchowa Gyrotonic®, stworzona przez tancerza Juliu Horvatha, którą artystki od kilku lat praktykują dla doskonalenia swoich umiejętności ruchowych, oraz w leczeniu kontuzji. Spiralno-falową naturę ćwiczeń można odnaleźć w każdej formie życia: dzień - noc, ruch - bezruch. Cykliczna ciągłość to eksperyment polegający na przełożeniu zasad kierujących tą metodą na abstrakcyjną myśl taneczną.

 

reżyseria, choreografia, wykonanie: Magdalena Laudańska, Joanna Nadrowska, Barbara Pędzich, Grażyna Słaboń

muzyka: Pan Mruk

wizualizacje: Łukasz Boros

czas trwania: 45 min


Trójmiejski Kolektyw Twórczy tworzą Joanna Nadrowska, Barbara Pędzich, Grażyna Słaboń, Dorota Zielińska – zawodowe tancerki, choreografki i instruktorki, od 2012 roku związane z Sopockim Teatrem Tańca. Artystki jako odrębna formacja stworzyły autorskie spektakle: Nie mam nic do powiedzenia, Jasno czyli ciemno i Opowieść Niepokojąca. W obecnej produkcji dołączy do nich Magdalena Laudańska – instruktorka Gyrotonic®, absolwentka, a obecnie pedagog Gdańskiej Szkoły Baletowej; studiowała na wydziale tańca Codarts w Rotterdamie. Od marca 2016 tańczyła w Bałtyckim Teatrze Tańca, następnie rozpoczęła współpracę z Sopockim Teatrem Tańca.

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia