ENG
A A A
 wrzesień 2020 
fot. George Kotsifakis, materiały organizatora

Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2019: Christos Papadopulos „Mikro-choreografie” – coaching

2 grudnia 2019 - 6 grudnia 2019 | Poznań: Stary Browar, Studio Słodownia 3, ul. Półwiejska 42

Szkolenia

Art Stations Foundation i Stary Browar Nowy Taniec zapraszają do udziału w grudniowej sesji Alternatywnej Akademii Tańca 2019. W czasie najbliższego spotkania coaching zatytułowany Mikro-choreografie poprowadzi Christos Papadopoulos. Głównym tematem sesji będzie zagadnienie bycia (performera) w (i wobec) przestrzeni jako powód do poruszania się i istnienia.

 

Prowadzący o coachingu:

 

W jaki sposób ruch może być wynikiem wyobrażonej w przestrzeni ścieżki i środkiem umożliwiającym postrzeżenie performera zarówno jako wykonawcy, jak i po prostu istoty ludzkiej? W jaki sposób najdrobniejsza zmiana staje się ogromną decyzją? Koncentrując się na mikro-ideach i mikro-gestach będziemy pracować nad słownikiem ruchu, który skupia się na spojrzeniu i na świadomej pracy z twarzą; będziemy także pytać o to, co możemy nią przekazać, jeśli spojrzymy na  performowanie ruchu bardziej jak na wewnętrzny monolog niż po prostu poruszające się w przestrzeni ciało. Jednocześnie, zainspirujemy się ruchem ławic (ptaków/ryb), zgłębiając je nie jako gotowy wzorzec komponowania grupy, ale bardziej jako rezultat wewnątrzgrupowej komunikacji i zrozumienia.

 

Zgłoszenia:

Zgłoszenia wraz z profesjonalnym CV i listem motywacyjnym należy przesyłać na adres: m.harasimowicz@artstationsfoundation5050.com (w tytule zgłoszenia: AAT Papadopulos) do 27 listopada 2019 roku, godz. 23.59

Koszt: 300 zł

 

Więcej na stronie: http://www.artstationsfoundation5050.com

 

Christos Papadopoulos ukończył School for New Dance Development (SNDO) przy Uniwersytecie Artystycznym w Amsterdamie oraz Szkołę Dramatyczną Teatru Narodowego Grecji. Jest członkiem-założycielem zespołu tanecznego Leon and the Wolf. Jego indywidualne projekty obejmują: OPUS (Porta Teatr 2016), Elvedon (Porta Teatr, ARC dla Dance Festival, Ateny 2015) i Counter Reset (Melkweg Amsterdam 2003). We współpracy z choreografem Vasem Giannakopoulou’em wymyślił i opracował spektakl Digono (Panorama Dance Festival, Ateny i Aleksandria 2005 oraz Istambuł i Arnhem 2006). Jako wykonawca Christos brał udział w projektach tanecznych takich twórców jak: Dimitris Papaioannou, Alexandra Waierstall – Noema Dance Company, Kirstin Kuyl Anderson – WEGO Dance Company, Robert Stain, Fotis Nikolaou – X-it, Natassa Zouka, Marousso Karaleka, Saskia van de Heur, Martin van de Drift, Mariella Nestora i Ria Higler. Opracował również choreografię i ruch sceniczny do licznych spektakli teatralnych. Christos był członkiem zespołu, który storzył choreografię ceremonii otwarcia Igrzysk Europejskich 2015 w Baku oraz ceremonii otwarcia i zakończenia Igrzysk Olimpijskich 2004 w Atenach. Od 2013 roku współpracuje z Akademią Teatralną Odeion Athinon jako nauczyciel choreografii, kompozycji i improwizacji. Prowadził także warsztaty z techniki, kompozycji i improwizacji w Atenach, Chanii, Salonikach i Kopenhadze. Jego prace ELVEDON i OPUS podbiły serca poznańskiej publiczności podczas Festiwalu Malta (w 2016 i 2018 roku).

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia