ENG
A A A
 wrzesień 2020 
fot. Magda Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Warszawa/Muzeum POLIN: Adi Weinberg-Prejna „GaGa/people” – spotkanie na zakończenie projektu

14 grudnia 2019 | godz. 11:00 | Warszawa: Muzeum POLIN, ul. Anielewicza 6, w godz. 11.00-14.00

Spotkanie

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza na spotkanie z Adi Weinberg-Prejną kończące projekt GaGa/people w Muzeum POLIN. Przez ostatnie dwa lata Adi prowadziła zajęcia, podczas których wszyscy chętni powyżej 16. roku życia mogli poznawać GaGa – język ruchowy zdefiniowany przez Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company w Tel Awiwie (Izrael). Język ruchowy GaGa narodził się z przekonania o leczniczej, dynamicznej, stale zmieniającej się mocy ruchu i dziś nadal się rozwija.

 

Spotkanie z poczęstunkiem w Muzeum POLIN będzie okazją do rozmów, podsumowań i wspomnień. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich, którzy brali udział w warsztatach w latach 2017-2019. Ze względu na przepisy bezpieczeństwa liczba miejsc jest ograniczona; wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek – do pobrania online oraz w kasach Muzeum od 9 grudnia. 

 

Więcej na: www.polin.pl

 

O GaGa:

GaGa jest nowym sposobem na zdobycie samoświadomości poprzez ciało. GaGa tworzy ramy dla odkrywania i wzmacniania ciała: zwiększa elastyczność, wytrzymałość i zwinność, jednocześnie rozbudzając zmysły i wyobraźnię. GaGa zwiększa świadomość własnych słabości fizycznych, rozbudza zdrętwiałe obszary, obnaża fizyczne fiksacje i pozwala na ich eliminację. Poprawia instynkty ruchowe, łączy ruch świadomy z nieświadomym i pozwala doświadczyć wolności i przyjemności w nieskomplikowany sposób, w przyjemnej atmosferze, w wygodnym ubraniu i przy akompaniamencie muzyki.

 

Adi Weinberg-Prejna – profejsonalną edukację taneczną z zakresu tańca współczesnego odbyła Haifa Program for Professional Dancers w Izraelu, a praktykę odbyła w Vertigo Dance Company. Jako tancerka tańca współczesnego występowała na licznych festiwalach na całym świecie w takich ośrodkach, jak: NoBallet, ZurichMoves, Teatro a Corte, Dancing Poznań. Pracowała z takimi choreografami, jak: Andrea Constanzo Martini, Nadar Rosano, Efrat Rubin, Rachel Erdos, Noa Zuk, Aviv Eveguy, Shimrit Golan, Yuval Golstein, Sharon Vaisvaser, Deganit Shemi czy Michael Miller. Pracowała także z Fresco Dance Company i Operą Izraela. Jej solowa praca Living Leaving powstała w trakcie rezydencji w ramach MAAT Festival w Lublinie. Od tego momentu artystka  wciąż wystawia swoją pracę na festiwalach i w ośrodkach takich, jak: Machol Shalem International Dance Week, Tel Aviv Dance Festival w Suzanne Dellal Center, Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca, Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego KRoki. Weinberg jest nauczycielką GaGa. Dodatkowo powadzi terapię Shiatsu, masażystką Ayurveda-Seed i instruktorką pilatesu.

 

Więcej informacji: www.gagapeople.com/English

 

GaGa dancers logo (miniaturka)

 

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia