ENG
A A A
 sierpień 2020 
fot. materiały organizatora

Kraków/Cracovia Danza: „Życie dla tańca” – spotkanie „Czas na taniec! Profesor Janina Strzembosz. Wspominamy”

1 grudnia 2019 | godz. 17:00 | Kraków: Klub Aktora SPATiF, Rynek Główny 41

Spotkanie

Balet Cracovia Danza zaprasza na kolejne spotkanie Czas na taniec! poświęcone pamięci Profesor Janiny Strzembosz – wybitnej postaci XX wieku: tancerki, choreografki, publicystki, reżyserki, a także znakomitej pedagog tańca, która wprowadziła w życie zawodowe wielu tancerzy. 

 

O spotkaniu:

Życie Profesor Strzembosz było splecione z historią XX wieku obfitującą w wybitne postaci, takie jak m.in.: Richard Strauss, Ignacy Jan Paderewski, Artur Rubinstein czy Karol Szymanowski.

 

Profesor Strzembosz, jedyna polska uczennica Isadory Duncan, podczas spotkania wspominana będzie w kontekście słynnej tancerki. Gośćmi specjalnymi tego wieczoru będą Kathleen Quinlan „artystyczna wnuczka” Isadory i uczennica Anny Duncan, a także Lilly Zetterberg, artystka tańczącą w stylu isadoriańskim. W spotkaniu udział wezmą też m.in.: Agnieszka Gorczyca, Marta Mirocka i Romana Agnel, która wystąpi w podwójnej roli – uczennicy Pani Profesor oraz szefowej Baletu Cracovia Danza, gospodarza cyklu.

 

Spotkanie, współorganizowane przez Klub Aktora SPATiF, poprowadzi Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz.

 

Wieczór jest częścią trwających w grudniu w Krakowie Spotkań imienia prof. Janiny Strzembosz. Życie dla tańca. Wstęp wolny.

 

Program innych wydarzeń w ramach spotkań:

 

29 listopada  1 grudnia 

Warsztaty techniki tańca Isadory Duncan z Kathleen Quinlan 

 

2 grudnia, godz. 19.00

Życie dla tańca – międzynarodowa gala baletowa (gość specjalny: Lilly Zetterberg); pokaz po warsztatach z Kathleen Quinlan (chor. Isadory Duncan)

 

 

 

 

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia