ENG
A A A
 sierpień 2020 
Gdynia/Muzeum Emigracji: Joanna Nadrowska „7 lekcji geometrii”

Gdynia/Muzeum Emigracji: Joanna Nadrowska „7 lekcji geometrii”

7 grudnia 2019 | godz. 19:00 | Gdynia: ul. Polska 1, Hol Dworca Morskiego

Pokaz spektaklu

Z okacji 86. urodzin Dworca Morskiego w Gdyni Muzeum Emigracji zaprasza na pokaz spektaklu 7 lekcji geometrii według koncepcji i w choreografii Joanny Nadrowskiej oraz w wykonaniu Joanny Nadrowskiej, Magdaleny Laudańskiej, Kacpra Matuszewskiego, Barbary Pędzich, Grażyna Słaboń.

 

7 lekcji geometrii to spektakl performatywno-taneczny, badający relacje między formami geometrycznymi, będącymi istotą przestrzeni scenicznej, a możliwościami ludzkiego ciała, poruszającego się w nich lub razem z nimi. Płynność ruchowa dopełni geometrię, a cięty, ostry ruch ją podkreśli. Prócz elementów technik tańca współczesnego i performansu, które zaprezentują uznani trójmiejscy tancerze: Joanna Nadrowska, Magdalena Laudańska, Kacper Matuszewski, Barbara Pędzich oraz Grażyna Słaboń, istotą spektaklu są również kostiumy oraz rekwizyty, zaprojektowane przez rzeźbiarkę Aleksandrę Józefów, specjalnie na potrzeby wydarzenia. Wraz z mappingiem przestrzeni i animacjami, stworzonymi przez Łukasza Borosa, światłem, którego reżyserią zajął się Bartosz Cybowski oraz muzyką skomponowaną i wykonaną na analogowych syntezatorach i automatach perkusyjnych przez Maćka Polaka, stanowią synergię sztuki i technologii, zgodną z bauhausową ideą sceny eksperymentalnej.

 

Koncepcja: Muzeum Emigracji w Gdyni

Współpraca koncepcyjna, choreografia, wykonanie: Joanna Nadrowska

Współpraca choreograficzna, wykonanie: Magdalena Laudańska, Kacper Matuszewski, Barbara Pędzich, Grażyna Słaboń

Kostiumy, scenografia: Aleksandra Józefów

Mapping, animacje: Łukasz Boros

Muzyka: Maciek Polak

Światła: Bartosz Cybowski

Czas trwania: 50 min

 

Bilety:  http://bit.ly/7-lekcji-geometrii

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia