ENG
A A A
 wrzesień 2020 
Finał projektu Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2017-2019

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: „poRUSZAMY Warszawę” – finał projektu Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

12 grudnia 2019 | godz. 14:00 | Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektorska 12

Inne

Centrum Sztuki Tańca po trzech latach kończy działalność i zaprasza na podsumowanie projektu. W programie wykład Katarzyny Słobody, work in progress pracy Streaming Michała Adama Górala, Angeliki Mizińskiej, Anny Szyszki i Pauliny Święcańskiej, wieczór z książką o tańcu i premiera spektaklu Simone Anny Godowskiej i Sławka Krawczyńskiego.

 

Harmonogram:

 

14.30: Wokół tańca, choreografii i performensu – wykład Katarzyny Słobody, sala elektorska

17.30: Michał Adam Góral, Angelika Mizińska, Anna Szyszka, Paulina Święcańska Streaming (work in progress), sala baletowa

18.00: Dance book – wieczór z książką o tańcu, prowadzenie Elżbieta Szymańska, sala elektorska

20.00: Podsumowanie projektu CST 2017-2019 i premiera Simone Anny Godowskiej i Sławka Krawczyńskiego, sala widowiskowa

 

Wieczór autorski z pięcioma książkami w roli głównej.

 

Spotkanie z rzadką literaturą poświęconą sztuce tańca. Pięć odsłon tańca – od edukacji i działań społecznych, poprzez wybitnych warszawskich artystów i artystki XX i XXI wieku po współczesne zjawiska i kierunki rozwoju tańca. Publikacje dotyczą zarówno lokalnych zjawisk oraz twórców i twórczyń, jak również działań na poziomie ogólnopolskim, a także międzynarodowym. Zaproszeni gości opowiedzą o swoich motywacjach do zajmowania się tańcem. Dlaczego literatura tej branży jest rzadkością w porównaniu np. do muzyki czy teatru? Czym jest taniec i dla kogo może być w dzisiejszych czasach, a także kto i gdzie dzisiaj tańczy? Odpowiedzi m.in. na te pytania będzie można usłyszeć na spotkaniu z autorami pięciu książek o tańcu:

 

Publikacja pokonferencyjna CST z 2018 roku

TANIEC W WARSZAWIE. Społeczeństwo, edukacja, kultura.

Gość: redaktorka publikacji i kuratorka konferencji Hanna Raszewska-Kursa

 

Publikacja pokonferencyjna CST z 2019 roku

TANIEC W WARSZAWIE. Sztuka tańca i choreografii w XX i XXI wieku.

Gość: redaktorka publikacji i kuratorka konferencji Marta Seredyńska

 

Publikacja CST 2017-2019

TANIEC W WARSZAWIE. Miejsce, pasja, ludzie, spotkania.

Goście: autorzy tekstów oraz redaktorki publikacji – Włodzimierz Neubart, Rafał Szambelan, Paulina Święcańska, Agata Życzkowska

 

Publikacja po konferencji performatywnej

KONTAKT IMPROWIZACJA W POLSCE. Wpływ techniki Kontakt Improwizacji na taniec współczesny w Polsce.

Gość: redaktorki publikacji i kuratorki konferencji Sonia Nieśpiałowska-Owczarek i Paulina Święcańska

 

Album fotograficzny wraz z filmem

BASIU ZATAŃCZYMY…

Goście: redaktorzy albumu i wystawy Piotr Janowczyk i Paulina Święcańska

 

Wieczór uświetni prezentacja filmu dokumentalnego poświęconego jednemu z najważniejszych duetów polskiego baletu – primabalerinie Barbarze Bittnerównie oraz soliście baletu i choreografowi Witoldowi Grucy.

Film jest dołączony do albumu BASIU ZATAŃCZYMY….

 

Film zawiera krótkie wspomnieniowe rozmowy z: Barbarą Sier-Janik – dobrym duchem całego przedsięwzięcia, a także ze Sławomirem Pietrasem – znawcą opery i baletu, oraz choreografem Emilem Wesołowskim. Specjalne podziękowania należą się też choreografce Annie Hop, która wraz z tancerzami – Adamem Kozalem i Izabelą Milewską – specjalnie na potrzeby filmu, odtworzyła prawdziwą sceniczną perełkę: układ z The Man I love wg George’a Gershwina. To dzięki niemu Barbara Bittnerówna i Witold Gruca w 1956 roku otrzymali ważną europejską nagrodę na konkursie baletowym we włoskim Vercelli.

 

Organizatorzy projektu CST:

Fundacja Artystyczna PERFORM

 

Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

 

Partner projektu CST: Mazowiecki Instytut Kultury

 

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Grab Art Foundation / h.art company, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rezonanse Kultury, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Fundacja UM FOUNDATION, Fundacja Wspierania Kultury Strefa ArtsInn, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa, ZASP-Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji, Sekcja Tańca i Baletu, oraz niezależni artyści: Liwia Bargieł, Tomasz Bazan, Anna Godowska i Sławek Krawczyński, Wojciech Grudziński, Mikołaj Mikołajczyk, Ilona Trybuła.

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, e-teatr, miesięcznik TEATR, Teatr dla Wszystkich, TANIEC, Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

 

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba: Mazowiecki Instytut Kultury

ul. Elektoralna 12

00-139 Warszawa

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu

https://www.mik.waw.pl/

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — —

 

Klauzula zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Każdy uczestnik biorący udział w imprezach organizowanych przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / CST wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji CST, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik imprezy organizowanej przez CST informuję organizatora przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia