ENG
A A A
 wrzesień 2020 
grafika: Marianna Serocka

Katowice: Warsztat performatywny z Moniką Kiwak / performans choreograficzny Moniki Kiwak i Marianny Serockiej „Wszystkie oczy na mnie”

13 grudnia 2019 | godz. 10:00 | Katowice: Galeria Sztuki Współczesnej BWA, al. W. Korfantego 6, warsztat w godz. 10.00-14.00, performans godz. 17.00-19.30

Warsztaty

Monika Kiwak zaprasza na intensywne warsztaty, których głównym tematem będzie praktyka improwizacji jako performans. Prowadząca główny akcent położy na „bycie oglądanym”. Improwizacja w obecności partnera zmieni się następnie we wspólne praktykowanie w przestrzeni katowickiej Galerii Sztuki Współczesnej BWA – w performans choreograficzny z udziałem publiczności / instalację: Wszystkie oczy na mnie

 

O warsztatach: 

W zadaniach improwizacyjnych zwrócimy uwagę na odczuwanie zmysłami („sensing”) oraz wyobraźnię i przekształcanie ich w performance. Korzystać będziemy m.in. z narzędzi Adrew Morrisha, australijskiego performera oraz fana swojej żony choreografki, Rosalind Crisp. Nasze podstawowe narzędzie – ciało – otoczymy po treningu troską body work.

 

Zgłoszenia: informacja o motywacji i doświadczeniu z improwizacją wysłana na adres: cialotanczace@gmail.com

Wymagana jest pełnoletność oraz pełna dostępność 13 grudnia, w godz. 10.00-14.00 i 17.00-20.00 i 14 grudnia w godz. 10.00-13.30 i 15.00-18.00. Uczestnicy-performerzy otrzymają diety w wysokości 100 zł.

 

Warsztat jest bezpłatny dzięki Stypendium Miasta Krakowa dla artystki wizualnej Marianny Serockiej. 

 

Wszystkie oczy na mnie

performans choreograficzny Moniki Kiwak i Marianny Serockiej
13 grudnia, godz. 17.00-19.30
14 grudnia, godz. 15.00-17.30
Mała Przestrzeń Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach 
Wstęp bezpłatny

 

O Monice Kiwak, prowadzącej warsztaty: http://www.taniecpolska.pl/ludzie/402
O Mariannie Serockiej, autorce oświetlenia i grafiki: http://www.mariannaserocka.com/

 

Informacje o warsztacie: FB 

Informacje o performansie: FB

 

 

 

 

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia