ENG
A A A
 wrzesień 2020 

Rybnik: Living Space Theatre „Ferdydurke” – chor. Jakub Margosiak

19 grudnia 2019 | godz. 13:00 | Rybnik: Dom Kultury Rybnik-Chwałowice, ul. 1 maja 91b

Pokaz spektaklu

Living Space Theatre zaprasza na pokaz spektaklu Ferdydurke w adaptacji i reżyserii Jakuba Margosiaka i kolektywnej choreografii.

 

O spektaklu:

 

Ciała ludzkie są dziwne.

Mają zdolność do wynaturzania się.

Umieją się dostosować. Ale lubią się deformować.

Ciała kształtują się latami i nagle degrengolują lub rozpadają.

Ciała zmuszą nas do odczuwania osobliwych ludzkich przeżyć.

 

Człowiek nie jest ukształtowany raz na zawsze, ale ciągle stwarza się i zmienia w naszych oczach pod wpływem innych ludzi i otoczenia. Co gorsza, „uzależnia się od swego odbicia w duszy drugiego człowieka, chociażby ta dusza była kretyniczna” (W. Gombrowicz). Czy człowiek może być autentyczny – stworzyć formę własną niezależną od innych?

 

Produkcja: Living Space Theatre

Adaptacja i reżyseria: Jakub Margosiak

Konsultacje dramaturgiczne: Wojciech Faruga

Muzyka: Yannick Wandel

Kostiumy/scenografia: Grzegorz Łabuda

Choreografia: Praca kolektywna

Występują: Natalia Gryczka, Agnieszka Tańska, Kamil Baryła, Bartłomiej Błoch, Grzegorz Łabuda, Szymon Michlewicz-Sowa

Czas trwania: 90 minut

 

Spektakl powstaje w ramach nagrody Teatrogranty Katowice Miasto Ogrodów - Instytucji K. Bochenek oraz dzięki dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego. Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

 

Wykonawcami spektaklu są młodzi aktorzy tancerze, studenci i absolwenci Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych.

 

Living Space Theatre to teatr nomadyczny założony przez absolwentów Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. W naszych pracach łączymy aktorstwo z ruchem i tańcem. Skupiamy się na pracy z ciałem i wyobraźnią, które są dla nas silnymi narzędziami w procesie twórczym. Naszym celem jest szerzenie sztuki teatru w skali lokalnej i międzynarodowej. Stowarzyszenie Living Space Theatre istnieje od 2016 roku i współpracowało z artystami i instytucjami z Polski, USA, Chin, Południowej Korei, Japonii, Belgii, Holandii, Bułgarii i Armenii (organizując warsztaty twórcze skupione wokół sztuki teatru i tańca oraz prezentując spektakle). Nasze przedstawienia były wystawiane w kraju i za granicą podczas festiwali i innych wydarzeń.

 

Living Space Theatre (miniaturka) Katowice Miasto Ogrodów (miniaturka)

Śląskie (miniaturka) Zaiks (miniaturka)

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia