ENG
A A A
 październik 2020 
Teatr 21 „PokaZ” © Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki

Warszawa/Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki/„GAP SIĘ!”: Teatr 21 „PokaZ”

4 grudnia 2019 | godz. 19:30 | Warszawa: Zachęta, plac Stanisława Małachowskiego 3

Performans

Performans PokaZ to spotkanie z osobami, które z różnych względów przyciągają intensywne spojrzenia i nie wpisują się we współczesną cielesną oraz społeczną normę. Siódemka artystów i artystek z obszaru teatru, tańca i performansu zaprosi widzów do stworzenia unikatowej sytuacji performatywnej. Napięcia będą wyznaczane przez relacje oparte na patrzeniu, na różnych sposobach interakcji oraz strategiach zachowań związanych z tym, jak widzimy siebie i innych. Przywołując dzieła sztuki tematyzujące spojrzenie, odwołując się do ujęcia naukowego, medycznego i konsumenckiego, artyści zadadzą pytanie o to, co wyznacza granice ludzkiej różnorodności. Realizacji jakich obrazów oczekujemy od przedstawicieli określonych grup społecznych? Jakie widoki uznajemy za niedopuszczalne, a jakie jedynie za nietypowe? Jak wizualne oczekiwania realizują się w języku, którym się ze sobą porozumiewamy?

 

Performans dla osób powyżej 18. roku życia.

 

Wydarzenie tłumaczone na polski język migowy (PJM).

 

performerzy: Diana Bastos Niepce, Maciej Kasprzak, Michał Pęszyński, Aleksandra Skotarek, Wojciech Stępień, Helena Urbańska, Katarzyna Żeglicka
reżyseria, ruch sceniczny: Justyna Wielgus
dramaturgia: Justyna Lipko-Konieczna
teksty na podstawie improwizacji performerów
scenografia, kostiumy: Wisła Nicieja
wideo: Wojtek Kaniewski
muzyka / wybór: Justyna Wielgus
światło, dźwięk: Robert Romanowski
producentka: Magdalena Grudziecka

 

Performans wyprodukowany przez Teatr 21.
Wydarzenie współfinansowane ze środków m.st. Warszawy.
Wydarzenie w ramach GAP SIĘ! – drugiego sezonu Centrum Sztuki Włączającej, realizowanego przez Teatr 21 w ramach Domu Tymczasowego Teatru 21 w Zachęcie. 

 

Projekt realizowany jest w  partnerstwie z Zachętą – Narodową Galerią Sztuki, jako część wystawy: Zmiana ustawienia – Polska scenografia teatralna i społeczna XX i XXI wieku, gdzie Teatr 21 posiada „Dom Tymczasowy”.

 

Współfinansowane ze środków m.st. Warszawy:
warszawa

Rezydencja Diany Bastos Niepce dzięki wsparciu:
iportunusGDAporcul

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia