ENG
A A A
 maj 2021 

Katowice: Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego „Czy mnie kochacie?” – reż. i chor. Kamil Bończyk

19 stycznia 2020 | godz. 19:00 | Katowice: Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego, Rynek 10 | Premiera

Pokaz spektaklu

Czy mnie kochacie? to spektakl współ-śnienie, inspirowany tekstem Juliusza Słowackiego Balladyna, którego bohaterkami są znane z dramatu siostry. Tej historii nikomu nie trzeba przedstawiać, a jednak nie o maliny tu chodzi. W tym mglistym obrazie obiektem zbrodni staje się czystość i niewinność Aliny, hrabia Kirkor jest alegorią kapitalizmu i statusu społecznego, a Balladyna ofiarą własnego egoizmu vel ambicji. Witajcie w królestwie Goplany, usłanym wizją morderczej pogoni za atencją. Dramat o skomplikowanej naturze ludzkiej, o magii władzy i konflikcie sumienia staje się tu karkołomnym snem o miłości, iluzorycznym pragnieniem szczęścia i uznania, w imię którego możemy sprzedać wszystko – zasady moralne i własną tożsamość. Sielskość ustępuje chorej rywalizacji, a piękny sen szybko przeradza się w koszmar. Ile jesteśmy w stanie poświęcić, by być kochanym? I co, gdy okaże się, że to tylko sen?

 

Reżyseria, choreografia i scenografia: Kamil Bończyk

Taniec i kreacja: Joanna Brodniak, Katarzyna Zioło

Muzyka: Dominik „Domix” Franusik

Kostiumy: Anna Kaczkowska

Charakteryzacja: Katarzyna Rutkowska

Foto: Wojtek Kukuczka

Koordynacja: Katarzyna Zioło

Produkcja: Fundacja Wielki Człowiek

Współpraca: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego i Fundacja Wyspiański

 

Spektakl dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Miasta Katowice.

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia