ENG
A A A
 maj 2021 
Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie Filia w Bytomiu Wydział Teatru Tańca, "N/EBO", chor. Anna Godowska

Pawłowice: Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu „N/EBO” – chor. Anna Godowska

26 stycznia 2020 | godz. 19:00 | Pawłowice: Gminny Ośrodek Kultury, Zjednoczenia 67

Pokaz spektaklu

N/EBO to spektakl w dwóch częściach zrealizowany w oparciu o prace studentów WTT, powstałe na warsztatach Anny Godowskiej i Sławomira Krawczyńskiego, będących wprowadzeniem do metody tych artystów opartej na pracy z nieświadomością i snami, stanowiącą oryginalne zastosowanie idei psychologii analitycznej C. K. Junga oraz psychologii zorientowanej na proces Arnolda Mindella w praktyce tańca i teatru.

 

Część pierwsza to, wysnuta z dziewiętnastu fantazji studentów Wydziału Teatru Tańca na temat Bytomia, opowieść o cienistej stronie miasta, jego samotności i nigdy nie wypowiedzianym buncie, który w naszych czasach, nawet gdyby zaistniał, nieuchronnie trafiłby w pustkę.

 

Część druga prowadzi na drugą stronę lustra i jest poniekąd odpowiedzią na problemy współczesnych miast. To spojrzenie w stronę życia i tego, co nam daje: możliwości tworzenia i stawania się sobą.

 

Choreografia: Anna Godowska we współpracy z tancerzami

Scenariusz: Anna Godowska, Sławomir Krawczyński

Dramaturgia, współpraca reżyserska: Sławomir Krawczyński

Reżyseria oświetlenia: Sławomir Krawczyński

Asystent choreografa: Patryk Durski

Teksty: studenci

Muzyka (cz. 1): Peter Łyczkowski

Muzyka (cz. 2): Max Richter

Video: Peter Łyczkowski

Grafika: Peter Łyczkowski

Zdjęcie z grafiki: Agnieszka Czichy

Zdjęcia studentów: Peter Łyczkowski

Realizacja oświetlenia: Michał Wawrzyniak

Realizacja dźwięku: Mariusz Michalik

Realizacja wideo: Agnieszka Czichy

Obsługa sceny: Marian Pawski, Krzysztof Kowolik

Koordynacja, promocja: Agnieszka Czichy
Obsada: Bartłomiej Błoch, Katarzyna Borza, Karolina Januszek, Monia Jarosińska, Wojciech Kałuża, Angelika Karal, Monika Kołodziejska, Małgorzata Kowalczyk, Magdalena Malik, Monika Nowak, Maria Pasek, Karolina Rentflejsz, Paulina Sajda, Kacper Szklarski, Łukasz Szleszyński, Agnieszka Tańska, Anna Turczyńska, Sebastian Wylot, Daniel Zych

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia